HP Inc. představuje nové produkty z řad HP EliteDesk a HP EliteOne AiO

Společnost HP oznámila, že se součástí jejího celosvětově nejbezpečnějšího a nejovladatelnějšího portfolia PC[i] stávají nové komerční stolní počítače i tzv. all-in-one počítače. Kromě toho, že společnost může nabídnout to nejlepší v oblasti bezpečnosti, přináší nové modely stolních počítačů HP EliteDesk a počítačů HP EliteOne typu AiO vysoký výkon a mají přizpůsobivý design modernizující technologický „vzhled“ firem a zároveň pomáhají zachovat bezpečnost zařízení, dat i osobních údajů zaměstnanců.

Stolní počítače a počítače AiO tvoří téměř polovinu všech prodaných komerčních PC[ii] a pro firmy i organizace představují zásadní technologie. Proto také HP své nové stolní počítače z řad HP EliteDesk 800 a HP EliteOne 800 AiO vybavilo řadou poprvé použitých prvků, a to jak u HP, tak i v rámci celého oboru:

 • Nově přestavěný počítač HP EliteOne 800 G3 All-in-One je prvním komerčním počítačem typu AiO se dvěma kamerami[iii] (přední a zadní) a s matným dotykovým displejem[iv]. Je tak perfektním pomocníkem pro kontakt se zákazníky a spolupráci s ostatními kolegy.
 • Zcela nový HP EliteDesk 800 G3 Tower je celosvětově nejvýkonnější komerční desktop[v] nabízející nejvíce možností konfigurací[vi] a je také prvním komerčním PC certifikovaným pro VR[vii] – to z něj dělá výborný nástroj pro firmy, které se chtějí technologicky vybavit pro budoucnost a poskytovat špičkové služby.
 • Jeho menší sourozenec – HP EliteDesk 800 G3 Desktop Mini – je nejmenší desktop[viii] v byznys třídě
  na světě a také nejodolnější ultra small form factor desktop v byznys třídě od HP[ix], je ideální
  pro zákazníky, kteří chtějí ukrýt počítač za monitorem, nebo obětovat co nejmenší prostor na pracovní ploše.
 • Že na velikosti nezáleží, dokazuje HP EliteDesk 800 G3 Desktop Mini 65W, stolní mini počítač
  na steroidech, který si osobuje titul nejmenšího a nejvýkonnějšího desktopu v byznys třídě na světě
  pro zákazníky, kteří mají jen málo místa, ale potřebují hodně výkonu[x].
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Zaměstnanci z generace mileniálů volají po sexy zařízeních podněcujících tvořivost a otevřenou výměnu myšlenek. Zaměstnavatelé požadují technologii, která bude hezky vypadat v jejich open space kancelářích, ale bude i výkonná a bezpečná a nebude nijak omezovat produktivitu jejich zaměstnanců,“ uvedl Benoit Bonnafy, vice prezident Business Personal Systems EMEA, HP Inc. „Nejnovější řada stolních a AiO počítačů Elite bere v potaz vizi zaměstnavatelů, ale zároveň naslouchá i přáním zaměstnanců a spojuje krásný design s úžasnými možnostmi a výkonem. Při tom také nejen splňují, ale překonávají požadavky na bezpečnost, jejichž naplnění je pro jakékoli byznys prostředí zásadní.“

Více než 100 milionů používaných komerčních stolních počítačů je starších čtyř let[xi], firmy jsou tak o to zranitelnější vůči 200procentnímu nárůstu útoků na koncová zařízení[xii], a už ani neposkytují výkonu a energetické úspory, které mohou nabídnout moderní zařízení. Pokud firmy modernizují své vybavení s využitím stolních počítačů z řady HP EliteDesk 800 a HP EliteOne 800 AiO, budou mít k dispozici vestavěné, nikoli dodatečně přidané řešení pro bezpečnost, a to včetně jediné ochrany s automatickou opravou systémů na úrovni BIOSu na světě v podobě HP SureStart Gen3 with Runtime Intrusion Detection[xiii] a nedávno představené aplikace HP WorkWise, která je první aplikací pro chytré telefony upozorňující na neoprávněné nakládání s počítačem[xiv].

Cena a dostupnost[xv]

Modelová řada HP EliteDesk 800 G3 – obsahující Tower, Small Form Factor (SFF) a Desktop Mini – je momentálně k dostání v ČR za cenu od 22 990 Kč. HP EliteOne 800 G3 bude na českém trhu v nabídce od poloviny března za cenu od 29 990 Kč. Více informací o počítačích HP Elite naleznete na www.hp.com/go/elite.


[i] Na základě nabídky unikátních a komplexních možností HP v oblasti bezpečnosti bez nutnosti dodatečných nákladů a balíčku Manageability Integration Kit k ovládání všech aspektů PC včetně hardwaru, BIOSu a softwaru s využitím aplikace Microsoft System Center Configuration Manager mezi dodavateli s >1 mil. jednotek prodaných za rok k listopadu 2016 na počítačích HP Elite vybavených sedmou generací procesorů Intel® Core® Processors, integrovanou grafikou Intel® a Intel® WLAN.

[ii] IDC WW 3Q16 Quarterly PC & Tablet Forecast, listopad 2016

[iii] Na základě nabídky počítačů “All in One” mezi dodavateli s >1 milionem jednotek PC vybavených Windows Pro OS a obousměrnými kamerami prodaných za rok, k 11. lednu 2017.

[iv] Na základě nabídky počítačů “All in One” mezi dodavateli s >1 milionem jednotek PC vybavených Windows Pro OS a matným dotekovým displejem prodaných za rok, k 11. lednu 2017.

[v] Na základě nabídky komerčních počítačů k 10. lednu 2017 mezi dodavateli s >1 milionem jednotek vybavených procesory sedmé generace Intel® nebo AMD Pro, Windows Pro OS, grafickou kartou GTX1080 nebo AMD RX480 a se zdrojem 500W.

[vi] Na základě nabídky komerčních stolních počítačů k 10. lednu 2017 mezi dodavateli s >1 milionem jednotek prodaných za rok vybavených 5 šachtami, 4 sloty, 12 USB, dvěma M.2 konektory a Windows Pro OS.

[vii] Na základě nabídky komerčních stolních počítačů k 20. lednu 2017 mezi dodavateli s >1 milionem jednotek prodaných za rok vybavených Windows 10 Pro OS a grafickými kartami NVIDIA® GeForce® GTX™ 1080 nebo AMD RX480 certifikovanými HTC VIVE.

[viii] Na základě nabídky stolních počítačů HP v byznys třídě USFF ke dni 19. ledna 2017, jejichž objem je nižší než 2 litry, s procesory Intel čtvrté, šesté nebo sedmé generace nebo procesory AMD Pro, integrovaným VESA držákem a VGA, 6 USB porty, Windows 7 Pro, Windows 8.1 Pro nebo Windows 10 Pro, TPM, a které absolvovaly deset testů MIL-STD 810G.

[ix] Na základě nabídky stolních počítačů HP v byznys třídě USFF ke dni 19. ledna 2017, jejichž objem je nižší než 2 litry, s procesory Intel čtvrté, šesté nebo sedmé generace nebo procesory AMD Pro, integrovaným VESA držákem a VGA, 6 USB porty, Windows 7 Pro, Windows 8.1 Pro nebo Windows 10 Pro, TPM, a které absolvovaly deset testů MIL-STD 810G.

[x] Na základě nabídky stolních počítačů v byznys třídě k 19. lednu 2017 mezi dodavateli s >1 milionem jednotek prodaných za rok vybavených čtvrtou, šestou nebo sedmou generací procesorů Intel nebo AMD Pro.

[xi] Interní studie Intel, 2016.

[xii] Verizon, 2016 Data Breach Investigations Report, 2016.

[xiii] Na základě nabídky PC konkurentů k 1. prosinci 2016 s >1mil. jednotek ročně s detekcí na úrovni BIOS a funkcemi samoopravy, detekce útoků v runtime paměti, konfigurace BIOSu a policy protection.

[xiv] Na základě nabídky nejvýznamnějších konkurentů k 1. listopadu 2016 s ovládáním bezpečnosti a výkonu PC a tisku pomocí chytrého telefonu.

[xv] Odhadované maloobchodní ceny. Skutečné ceny se mohou lišit.

Témata článku: Stolní počítače, Elite, Hp.com, Go Pro, Mini PC, All In One, All In One Pc, Tower, Vesa, HTC One, WW, Forecast, Monitory na pc

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 56

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

** Před několika měsíci začal Uber nabízet své služby i v Brně ** Nyní ale narazil, soudům se to totiž nelíbí ** Má sdílená ekonomika dostat zelenou?

22.  4.  2017 | Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5