Hitachi Data Systems jmenovala Eckharda Pfeiffera poradcem správní rady

15. prosince 2005
Začalo betatestování Exchange 12
Známý leader IT odvětví bude podporovat růstové plány společnosti.

SANTA CLARA, Kalifornie – 9. prosince 2005 Hitachi Data Systems Corporation, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), oznámila, že dřívější prezident a CEO Compaqu Eckhard Pfeiffer se stal poradcem správní rady. V této roli bude Pfeiffer společnosti radit ohledně strategie a aktivit na trhu a poskytne doporučení i pro její různé nové iniciativy. Pfeiffer má více než třicetileté zkušeností s prodejem a výkonným managementem v sektoru informačních technologií včetně šestnácti let strávených u Compaqu, kde jeho vedení vyneslo společnosti přední pozici v odvětví osobních počítačů.

„Eckhard Pfeiffer má obrovské zkušenosti v oboru. Pro společnost jako Hitachi Data Systems je důležité konzultovat postup s předními externími odborníky ve chvíli, kdy se stává z produktově zaměřené firmy společností orientovanou na řešení a plánuje silný růst. Očekáváme od něj znalosti a zkušenosti, které pomohou posílit naši pozici na trhu s úložnými řešeními,“ řekl Shinjiro Iwata, CEO Hitachi Data Systems.

Ve funkci CEO Compaqu zvýšil Pfeiffer roční prodeje společnosti ze tří na více než třicet miliard dolarů a podíl na trhu osobních počítačů z 3,5 na 15,4 procent. Dnes je Pfeiffer předsedou správní rady firmy Accoona Corporation a ředitelem správní rady společností General Motors Corporation a L M E Ericsson.

Ke své nové funkci Eckhard Pfeiffer uvedl: „Jsem potěšen, že se mohu stát poradcem správní rady Hitachi Data Systems. Tato společnost bezpochyby dodává nejlepší storage technologie a může se pochlubit věrnou zákaznickou základnou. Zákazníci oceňují zejména to, že její řešení umožňují uvést IT a podnikání do souladu. Hitachi Data Systems je schopna získat výrazný podíl na trhu a já se těším, že významně přispěji k její transformaci a rychlejšímu růstu.“

O Hitachi Data Systems
Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje špičkové hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

Hitachi Data Systems s 2 900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi její zákazníky je více než 50 procent společností uvedených v žebříčku FORTUNE 100. Více informací naleznete na adrese http:/www.hds.com.

O Hitachi, Ltd.
Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společnost v elektronice se zhruba 347 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2004 (ukončený 31. března 2005) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9 027 miliard jenů (84, 4 miliard USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese http://www.hitachi.com.

Témata článku: Software, Hardware, Hitachi, Rado, Motors

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?