Heidelberg staví svůj úspěch na systému NX

Heidelberg staví svůj úspěch na systému NX, který je klíčovým prvkem strategie vývoje 3D modelu polygrafického stroje od prvního návrhu až po vytvoření sestavy.

S celosvětovým podílem 40-ti procent na trhu ofsetových tiskáren je Heidelberg největším dodavatelem polygrafických strojů. Společnost se soustřeďuje na celý proces vývoje ofsetového stroje včetně řetězce dodavatelů na vstupu. Mimo tiskové stroje obsahuje portfolio firmy také CtP systémy, Postpress zařízení a software potřebný ve všech fázích výrobního procesu. Heidelberg je nejaktivnější v zemích OECD a rozšiřuje své působení také v rostoucích ekonomikách Asie a Východní Evropy.

Firma má vývojová a výrobní centra v pěti zemích, přibližně 250 obchodních zastoupení po celém světě a slouží více než 200,000 zákazníkům. Archové ofsetové tiskárny jsou složitými systémy složenými z mnoha podsestav. Přitom samotné podsestavy jsou rovněž složité a někdy mají až 2000 dílů.  Konstruktéři firmy Heidelberg navrhují nové archové tiskárny podle zadání zákazníka nebo částečně upravují standardní požadavky.

Po dlouhá léta používali konstruktéři v německé hlavní pobočce CAD systém CATIA (2D, později 3D). Jejich kolegové v dceřiných společnostech používali systém NX. Při výběru budoucího vývojového CAD prostředí se společnost rozhodla porovnat tyto dva systémy (Catia a NX) důkladným srovnávacím testem.

Témata článku: Software, Sestavy, OECD

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?