Giant ovládl udílení letošních cen WebTop100

Soutěž WebTop100 oceňuje nejlepší firemní internetová řešení v České republice. Z letošního předávání cen si agentura Giant interactive odnesla nejvíce prvních míst a celkově 6 ocenění napříč různými kategoriemi.Odborná porota ocenila práci Giantu prvním místem v oblasti bank, cestovního ruchu, microsite roku a mobilního řešení roku.

Agentura zcela opanovala žebříček cestovního ruchu, kde zároveň získala první i druhé místo. První za prezentaci hotelu Holiday Inn Brno a druhé za prezentaci hotelu Imperial v Karlových Varech.

Nejvíce bodů v žebříčku auto-moto získal projekt Altavea, který obsadil druhé místo. V tomto žebříčku ale první místo nebylo uděleno.

První místo v oblasti bank získal Giant již podruhé za sebou. „Žebříček bank je pro nás velmi prestižní. Jsou to právě banky, které investují do kvality a uživatelské přívětivosti svých prezentací. Dosažení úspěchu v tomto žebříčku je velmi náročné a jsme rádi, že v nás Raiffeisen stavební spořitelna vložila svou důvěru a společně jsme tak dokázali vytvořit nejlepší prezentaci v tomto oboru na českém internetu,“ řekl Patrik Bajer, ředitel Giant interactive. S prezentací Raiffeisen stavební spořitelny získal Giant také ocenění za nejlepší mobilní řešení roku.

Jak ukázal letošní ročník WebTop100, je návštěvnost z mobilních telefonů a tabletů pro provozovatele internetových stránek čím dál důležitější. Počet uživatelů mobilních prezentací a aplikací rok od roku narůstá. Zatímco v roce 2013 měla vítězná microsite společnosti Henkel návštěvnost z mobilních zařízení 28 %, v roce 2014 to již bylo více než 36 %. Pro velký zájem těchto uživatelů vytvořila společnost Giant kromě mobilního webu také mobilní aplikaci MS v hokeji.

„Tvorba stránek optimalizovaných pro mobilní zařízení je oblastí, která v dnešní době zaznamenává velmi rychlý rozvoj. Technologie, které se pro tvorbu aplikací používají, se každým měsícem zdokonalují a pro úspěch v tomto žebříčku je nutné držet krok s tepem doby. Za úspěch děkujeme našemu týmu developerů.“, dodal Jan Pivoňka marketingový ředitel ze společnosti Giant.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu