Fujitsu Siemens na český trh uvádí řadu Lifebook s Intel Centrino 2

20. října 2008
ATI Radeon HD 4830 od Powercolor

Nové modely řady LIFEBOOK, která je součástí inovované nabídky profesionálních notebooků Fujitsu Siemens Computers, vycházejí z nové mobilní platformy společnosti Intel.

Fujitsu Siemens Computers provedla inovaci modelů exkluzivních profesionálních notebooků z řad LIFEBOOK E a S. Modely LIFEBOOK E8420, LIFEBOOK S7220 a S6420 jsou okamžitě dostupné a jsou osazeny nejnovější technologií procesorů Intel® Centrino®2. Řada LIFEBOOK je tak nyní ještě dokonalejší, rychlejší a nabízí vyšší výkon.

Společnost Fujitsu Siemens Computers navíc obohatila své profesionální notebooky o nové funkce, které je tak staví na vrchol jejich třídy. Všechny tři modely mohou být volitelně vybaveny integrovaným vysokorychlostním rozhraním UMTS/HSUPA. Výsledkem je snadný přístup k datům odkudkoli a nepřeberné možnosti bezdrátové komunikace – od VoIP po webové konference s pomocí volitelné kamery ConfCam – z těchto notebooků dělají plnohodnotná pracoviště pro chvíle strávené na cestách.

Jednou z nezanedbatelných otázek řešených v podnikovém prostředí je zabezpečení dat. Touto oblastí se však majitelé modelů řady LIFEBOOK nemusí zabývat, protože čtečka SmartCard karet a volitelný TPM modul nebo integrovaná čtečka otisků prstů proměňují systém v opevněnou tvrz, za jejímiž zdmi jsou podniková data v bezpečí. Pevné víko z hořčíkové slitiny, klávesnice odolná proti polití a technologie ShockSensor spolehlivě chrání pevný disk před jakýmkoli fyzickým poškozením.

Modulární šachta zajišťuje prostor pro druhou baterii, zapisovací DVD mechaniku, nebo – v případě modelů LIFEBOOK E8420 a LIFEBOOK S7220 – pro druhý pevný disk. Komponenty, jako je replikátor portů a napájecí adaptér, jsou kompatibilní se všemi novými i staršími modely řad LIFEBOOK E a S.

Díky extra funkcím, jako je EcoButton, jsou modely řady LIFEBOOK výkonnějšími a ekologičtějšími profesionálními společníky. Na cestách jednoduše stiskněte tlačítko funkce EcoButton a notebook automaticky vypne uživatelsky zvolené funkce, které mimo kancelář nepotřebujete, a prodlouží tak svoji výdrž na baterie.

Každý z trojice uvedených modelů nabízí specifické výhody:

LIFEBOOK E8420: Expert bez kompromisů

Díky displeji s úhlopříčkou 15,4“ a vysokým rozlišením 1680 × 1050 (WSXGA+) a volitelné grafické kartě NVIDIA představuje model LIFEBOOK E8420 nejlepší volbu pro náročné uživatele, kteří požadují plnohodnotnou náhradu za stolní počítač. Díky široké řadě rozhraní (včetně sériového a paralelního portu a HDMI rozhraní pro přenosy s vysokým rozlišení) lze připojit množství externích zařízení, včetně druhého 320GB pevného disku.

LIFEBOOK S6420 a LIFEBOOK S7220: Nejlepší společníci na cestách

Model LIFEBOOK S6420 s kompaktním antireflexním 13,3“ displejem a hmotností pouhých 1,7 kg povyšuje notebook do role inteligentního a elegantního společníka. LIFEBOOK S7220 se 14,1“ displejem a hmotností 2,2 kg je jedním z nejlepších modelů ve své třídě. Díky výhodám druhé baterie vám umožní pracovat po celý den, aniž byste byli nuceni hledat elektrickou zásuvku.

Všechny modely řady LIFEBOOK jsou okamžitě dostupné v obchodech našich prodejců. Ceny modelu LIFEBOOK S6420 začínají na 29 900 Kč bez DPH, v případě modelu LIFEBOOK S7220 na 24 900 Kč bez DPH. Cena notebooku LIFEBOOK E8420 začíná na 27 900 Kč bez DPH.

Podrobné informace a technické údaje jsou dostupné on-line na adrese: http://www.fujitsu-siemens.com/lifebook a na adrese www.fujitsu-siemens.com/press; snímky produktů najdete na našem mediálním serveru na adrese www.fsc-mediaserver.com.

Témata článku: Nejlepší notebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?