Fujitsu Siemens Computers připravilo atraktivní balíček pro dosažení vysoké dostupnosti Replication Now!

Praha, 2. dubna 2007 – Společnost Fujitsu Siemens Computers nabízí svým zákazníkům k serveru PRIMERGY zakoupeným současně s úložným systémem FibreCAT SX replikační software – po omezenou dobu – zdarma.

Balíček Replication Now! obsahuje replikační software DuplexDataManager, který zajišťuje ochranu dat na pokročilé úrovni prostřednictvím synchronního zrcadlení dat ze serveru přes Fibre Channel připojení na dvojici vzdálených úložišť. Podniky tak mohou dále zvýšit dostupnost svých IT systémů provozovaných na serverech PRIMERGY a vytvářet konfigurace zabezpečené proti poruchám – a zároveň ušetří 2 700 eur na licenčních poplatcích. Tato nabídka je platná pouze v období od 1. dubna do 30. června 2007.

„Zajištění hladkého chodu IT infrastruktur, a zejména serverů a úložných systémů, je jedním z rozhodujících faktorů, které mohou podniku pomoci k úspěchu,“ řekl Dr. Helmut Beck, viceprezident divize Storage společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Proto je také velké množství funkcí, které zabezpečují provoz před výpadky, přímo součástí serverů PRIMERGY a úložných systémů FibreCAT. Replikační software DuplexDataManager představuje ideální doplněk, s jehož pomocí lze zajistit dostupnost IT i v případě poruchy.“

DuplexDataManager, software zdarma dodávaný jako součást balíčku Replication Now!, se skládá ze dvou částí: MultiPath (MPIO) a DuplexWrite.

Nástroj MultiPath vytváří redundantní datové cesty ze serverů PRIMERGY do úložišť FibreCAT SX a umožňuje neustálý monitoring spojení. Při výskytu poruchy, jako je například selhání Fibre Channel (FC) řadiče, MPIO využije pro přístup k subsystému druhý FC kanál. Díky tomu není nutné provoz aplikací nijak přerušovat. Administrační rozhraní nástroje MultiPath lze také využít ke konfiguraci automatického rozdělování zátěže rovnoměrně na všechny redundantní datové cesty (tzv. pathload balancing).

Nástroj DuplexWrite poskytuje kapacitu pro zápis dat na dvou úložných systémech zároveň, a to i tehdy, jsou-li tyto systémy umístěny odděleně. Pro veškeré aktualizace dat lze díky synchronní replikaci vytvářet zrcadlové kopie za plného provozu serveru. DuplexWrite tak neustále udržuje identické zálohy na dvojici úložišť. V případě poruchy systém dokáže automaticky přepnout na redundantní úložiště a všechny aplikace tak mohou pokračovat v provozu bez přerušení.

Témata článku: Software, Channel, Beck

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5