Foodpanda působí již ve 40 zemích

Online platforma pro objednávání jídla Foodpanda se od začátku svého fungování rozšířila do 40 zemí, což představuje 100% nárůst oproti minulému roku. Foodpanda je se svými více než 22 000 spolupracujícími restauracemi celosvětovou jedničkou v oblasti online objednávání jídla.

Mezi zeměmi, do nichž Foodpanda/Hellofood expandovala během prvních dvou měsíců letošního roku, jsou Alžírsko, Ázerbajdžán, Bulharsko, Chorvatsko, Libanon, Srbsko, Kazachstán a Uganda. Další země budou následovat v dalších měsících tohoto roku. Foodpanda/Hellofood byla založena v květnu 2012 a ještě před jedním rokem působila pouze ve 20 zemích. Start-up, který byl založen v Berlíně, je nejrychleji rostoucí společností, která je součástí portfolia Rocket Internet.

„Jsme globální společností a rychlá penetrace nových trhů nám dává tržní výhodu. Náš rychlý růst je důkazem toho, že náš byznys funguje a že naši zákazníci využívají benefitů, které jim nabízíme. V jednotlivých zemích máme úžasné týmy a budeme nadále vynakládat co největší úsilí, abychom umožnili i lidem v dalších zemích využívat našich služeb”, říká Ralf Wenzel, Global Managing Director společnosti Foodpanda/Hellofood.

Foodpanda/Hellofood nedávno získala 48 mil. dolarů v podobě venture kapitálových fondů od skupiny investorů, mezi nimi AB Kinnevik a Phenomen Ventures.

Témata článku: Rocket, Benefit, Start Up

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5