reklama

Excel jako spam a podvodné e-maily ze Zimbabwe

Praha -  Společnost McAfee zveřejnila poznatky o novém trendu v oblasti nevyžádané pošty. Spammeři si v poslední době oblíbili přidávat k nevyžádané poště dokumenty ve formátu Microsoft Excel, které mohou například lákat k nákupu akcií. Tímto způsobem se odesilatelé nevyžádaných e-mailů snaží obejít antispamové filtry. Postup spammerů podrobně popisuje Nick Kelly, výzkumný pracovník laboratoří McAfee Avert Labs, ve svém příspěvku.

Nick Kelly zde vychází ze skutečného příkladu spamu, který propagoval německé akcie a byl rozeslán do domény .de a německým firmám používajícím doménu .com.

Další odborník ze společnosti McAfee popisuje, co se stalo, když se pokusil odpovědět na podvodný e-mail. Zpráva měla být odeslána ze Zimbabwe a její odesilatel se vydával za syna místního farmáře, který byl zavražděn a zanechal po sobě 7,7 milionů dolarů. Dotyčný se je však v Zimbabwe bojí investovat a nabízí podíl z této částky, pokud někdo investuje tyto peníze ve své zemi (v tomto konkrétním případě ve Velké Británii) za něj.

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Excel, Zimbabwe, Kelly, Nick

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Stavba 3D tiskárny

Výbava domácí elektrodílničky

Budoucnost 5G sítí

Velké testy microSD karet a vodních chladičů

Přehled mobilních tarifů

reklama
reklama