Evropská komise ocenila filtrační produkt Safe Eyes společnosti McAfee

Služba InternetSafety.com, která je nyní součástí společnosti McAfee, oznámila, že nástroj rodičovské kontroly McAfee® Safe Eyes® získal nejvyšší hodnocení v analýze Evropské komise. Posuzováno bylo přitom 29 filtračních programů určených pro děti do 10 let. Žebříček vznikl na základě hodnocení funkčnosti, efektivity, použitelnosti a bezpečnosti jednotlivých produktů. Studie Benchmarking of parental control tools for the online protection of children (Hodnocení nástrojů rodičovské kontroly pro ochranu dětí on-line) byla financována Evropskou komisí v rámci Programu pro bezpečnější Internet.Software Safe Eyes umožňuje rodičům blokovat nežádoucí webové stránky pomocí 35 kategorií, s použitím seznamů adres (URL) nebo klíčových slov. Blacklist se automaticky aktualizuje každý den. SafeEyes nabízí také ochranu před nežádoucím on-line televizním vysíláním nebo filmy.

Výše zmíněná funkce je založena na standardním hodnocení používaném ve filmovém průmyslu. V nástroj Safe Eyes lze nastavit také plán používání Internetu, blokovat nebo zaznamenávat chat nebo zprávy v programech instant messaging nebo oznámit, pokud by se v příspěvcích publikovaných na Facebooku a dalších sociálních sítích objevily předdefinované fráze.

Safe Eyes funguje spolu s Firefoxem, Internet Explorerem, Chrome i Safari. Verze Safe Eyes Mobile je prvním filtračním nástrojem, který podporuje i webové prohlížeče pro Apple iPhone, iPhone 3G, iPod Touch a iPad.

Roční předplatné služby Safe Eyes (www.safeeyes.com) stojí 49,95 dolarů. V jeho rámci lze řídit až 3 počítače (PC nebo Mac) a každému dítěti zvolit jiné nastavení. Tato nastavení lze dále přizpůsobovat. Mobilní verze (www.safeeyesmobile.com) je k dispozici prostřednictvím obchodu iPhone App Stor v ceně 19,99 dolarů na telefon.

Text studie Benchmarking of parental control tools for the online protection of children ve formátu PDF ke k dispozici na webu.

Témata článku: Eyes, Safe, Benchmarking, Tools, Blacklist, iPhone 3G, iPod Touch, Online Chat, Apple iPod Touch

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?