ESET vydává šestou generaci svých produktů pro domácnosti

Společnost ESET, která se věnuje ochraně před internetovými hrozbami, vydává nové verze svých vlajkových produktů – ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6. ESET Smart Security 6 nabízí kompletní ochranu v prostředí internetu, zatímco ESET NOD32 Antivirus 6 představuje výkonné antivirové řešení. Nová generace produktů pro domácnosti přináší díky vylepšenému skenovacímu jádru lepší detekci infiltrace, kvalitnější odstraňování hrozeb a rychlejší skenování počítače.

„Proti malwaru bojuje v ESETu několik generací vývojářů a výzkumníků už 25 let. Toto know-how nám pomohlo nejen vylepšit stávající technologie, ale také představit úplně nové funkce jako Anti-Theft nebo vylepšený anti-phishingový modul,“ vysvětluje Palo Luka, technologický ředitel společnosti ESET.

Funkce Anti-Theft pomáhá lokalizovat ukradený nebo ztracený notebook a umožňuje také monitorovat jeho aktivitu. Samostatný anti-phishingový modul přináší komplexní ochranu před krádeží digitální identity. V první vlně v listopadu 2012 bude verze 6 uvedena na trh v České republice, na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině.

Produkty ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6 jsou certifikovány pro operační systém Windows 8.

„Náš výzkum a vývoj poskytl cenné informace a napomohl dokončit další produktovou řadu zaměřenou na koncové zákazníky. Nasloucháme potřebám našich uživatelů, kteří volali po funkci Anti-Theft a anti-phishingové ochraně a označili je za klíčový požadavek,“ říká Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Podle celosvětového výzkumu Online Security Brand Tracker Survey* je ochrana před phishingovými webovými stránkami zásadní pro 68 % dotázaných uživatelů. Ochrana před krádeží dat je považována v antivirových programech za třetí nejdůležitější funkcionalitu. Funkce Anti-Theft byla se 48 % hlasů jednou z nejpopulárnějších vzhledem k možnosti mazání a zamykání uložených dat v případě, že je notebook ztracen nebo ukraden. Anti-Theft dokáže ztracené zařízení i lokalizovat. Výzkum také ukázal, že velká část uživatelů, celosvětově okolo 80 %, cítí potřebu chránit na cestách svá data a zařízení, jejichž prostřednictvím se připojují na internet.

V nejnovějším anti-phishingovém testu AV-Comparatives** byl ESET Smart Security 6 označen za jeden z nejefektivnějších produktů na trhu, když zablokoval téměř 94 % hrozeb. Doplňkový anti-phishingový modul ve verzi 6 obsahuje rozšířenou databázi phishingových stránek a také prověřené phishingové stránky, které mohou uživatelé hlásit na http://phishing.eset.com.

Klepněte pro větší obrázek

„Nechceme, aby naši zákazníci platili navíc za něco, co považujeme za nedělitelnou součást osobní bezpečnosti. Jsme jednou z prvních antivirových firem, která místo nabídky samostatné aplikace začlenila funkci Anti-Theft přímo do produktu, a to bez navýšení ceny,“ dodává Ignacio Sbampato, obchodní ředitel firmy ESET.

Vybrané funkce a výhody ESET Smart Security 6

Anti-Theft – Automaticky monitoruje ztracená zařízení a pomocí Wi-Fi signálu zobrazuje jejich pozici na mapě, pokud se připojí na internet.

Anti-Phishing modul – Chrání uživatele před pokusy o získání citlivých informací, jako jsou uživatelská jména, hesla nebo údaje o bankovních a kreditních kartách, nebo před falešnými stránkami, které se snaží o sběr soukromých informací.

Osobní Firewall – Brání nepovolaným uživatelům připojit se k počítači a zneužít osobní data. Uživatel může bez obav navštěvovat e-shopy, internetové bankovnictví a sociální sítě.

Rodičovská kontrola – Pomáhá chránit děti před různými kategoriemi obsahu na internetu v závislosti na jejich věku.

Vybrané funkce a výhody ESET NOD32 Antivirus 6 i ESET Smart Security 6

Antivirus a Antispyware – Nabízí proaktivní ochranu před všemi typy online/offline hrozeb a chrání před malwarem šířícím se mezi uživateli.

Skenování na bázi technologie Cloud – Zrychluje skenování pomocí whitelistingu bezpečných souborů na základě databáze ESET.

Skenování během stahování souborů – Snižuje čas potřebný k přístupu k souboru díky skenování během procesu stahování.

Více informací o produktech a kompletní seznam funkcí a výhod najdete na www.eset.cz

Témata článku: Antivirus, ESET, Smart, Brand, Brandy

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5