ESET NOD32 pro Linux Server získal ocenění VB100%

31. 5. 2007 - Antivirové řešení ESET NOD32 pro Linux Server slovenského výrobce ESET získalo v dubnovém Virus Bulletin Comparative Review ocenění VB100%. ESET NOD32 tak obdržel již 43. ocenění Virus Bulletin 100 % za sebou, což je v porovnání s ostatními antivirovými programy jednoznačně největší počet tohoto ohodnocení v řadě. Podle testů z února 2007 je ESET NOD32 také nejrychlejším a nejspolehlivějším bezpečnostním řešením pro nový operační systém Windows Vista (test probíhal na verzi Business Edition 32-bit).

Ocenění kvality VB100% jsou odbornou veřejností považované za prestižní a mají téměř desetiletou tradici. Pokud chce antivirový program používat logo VB100%, musí splnit několik náročných podmínek; detekovat 100 % ITW infiltrací (In The Wild = reálně se šířících) v kategorii on-demand (test vyvolaný uživatelem) a on-access (rezidentní štít), nezpůsobit žádný falešný poplach označením bezpečného souboru za infiltraci při testu „Clean Files Test Set“ a splnit všechny podmínky ve výchozím (defaultním) nastavení.

V původní dubnové zprávě nejprve Virus Bulletin oznámil, že ESET NOD32 neprošel testováním, protože vygeneroval falešný poplach v rámci skenování starší části testovacího setu. Nicméně po dalším šetření Virus Bulletin zjistil, že výstražný soubor nebyl vhodný pro zařazení do testovacího setu a byl okamžitě odstraněn.

Témata článku: Windows, Linux, Antivirus, ESET, Seti, Wild, Clean

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5