ErPro80+: Enermax představuje novou základní řadu úsporných a tichých zdrojů

ErPro80+: Enermax představuje novou základní řadu úsporných a tichých zdrojů

Nový Enermax ErPro80+ se soustředí na nejdůležitější vlastnosti napájecích zdrojů: vysoce kvalitní a odolné komponenty, stabilní a efektivní provoz, tiché a účinné chlazení. Vylepšený okruh pro pohotovostní režim snižuje energetické ztráty v tomto režimu až o 20 % a odpovídá nové směrnici EU ErP Lot 6. Od příštího týdne budou zdroje řady ErPro80+ dostupné ve variantách o výkonu 350, 400 a 500 W.

Společnost Enermax rozšiřuje své produktové portfolio o novou základní řadu úsporných napájecích zdrojů. Nová řada ErPro80+ plně vyhovuje požadavkům nejmodernějšího hardwaru a nabízí velký prostor pro jeho budoucí rozšiřování. Při vývoji nových modelů řady ErPro80+ sehrála významnou roli inovativní řešení a technologie využívané v nejvyšších modelech zdrojů společnosti Enermax – výsledkem jsou zdroje moderní konstrukce osazené prvotřídními a odolnými komponentami. Všechny modely řady ErPro80+ jsou navíc vybaveny PCI-E konektory (6+2 piny) pro vášnivé hráče a uživatele výkonných grafických karet. Novou řadu uvítají také milovníci tichých počítačů – konstrukce větráku je postavena na prověřených ložiscích Twister , za kterou již získaly několik ocenění řady Modu87+ a Pro87+. Magnety uložené uvnitř rotoru a ložiskové pouzdro vyrobené ze samomazného nanomateriálu zajišťují hladké otáčení bez tření. Jasným důkazem vynikajících vlastností zdrojů ErPro80+ jsou výsledky testů hlučnosti provedené předním německým PC magazínem. Redakce při běžném provozu naměřila skvělé hodnoty 0,1 až 0,4 son (20–30 dB).*

*PC Games Hardware 02/2011, str. 80-84.

Klepněte pro větší obrázek

ErPro80+: Nová konstrukce zajišťuje minimální spotřebu v pohotovostním režimu
Od doby zavedení certifikace 80 PLUS® došlo k významnému snížení ztrát v moderních počítačových zdrojích. Také řada ErPro80+ svojí efektivitou až 86 % při napětí 230 V vyhovuje v tomto ohledu všem požadavkům. Nová ErP směrnice Evropské unie č. 1275/2008 nyní řeší spotřebu počítačů v pohotovostním režimu. Zaměřuje se proto především na dvě součásti počítače: základní desku a zdroj napájení. Již v polovině roku 2010 výrobci základních desek představili první výrobky vyhovující této ErP směrnici. Jako jeden z prvních výrobců napájecích zdrojů dnes společnost Enermax představuje ErPro80+, řadu zdrojů vyhovujících přísným požadavkům EU. ErPro80+ vychází z vylepšeného 5V obvodu pro pohotovostní režim (+5Vsb) a dosahuje snížení spotřeby elektrické energie v pohotovostním režimu přibližně o 20 %. Do konce čtvrtletí roku 2011 také společnost Enermax provede upgrade všech ostatních řad napájecích zdrojů tak, aby splňovaly požadavky nové směrnice EU.

ErP Lot 6 – Bližší informace o nové směrnici EU
Takzvanou směrnicí o ekodesignu (směrnice 2009/125/ES), která vstoupila v platnost v listopadu 2009, Evropská unie stanoví právní rámec pro vývoj ekologických a energeticky úsporných výrobků. Tento rámec zahrnuje různé kategorie výrobků spojených se spotřebou elektrické energie – od praček po výpočetní techniku. Výpočetní technika spadá pod nařízení č. 1275/2008, známé také pod označením „ErP Lot 6“, v souladu s nímž od 7. ledna 2010 nesmí spotřeba počítače v pohotovostním režimu přesáhnout hodnotu 1 W (od roku 2013 musí být nižší než 0,5 W). V budoucnu získají certifikaci CE pouze ty systémy, které tato omezení splní.

Podrobnější informace o směrnici EU (pdf)

Modely řady ErPro80+ budou dostupné od příštího týdne za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu začínající na 59,90 Euro (vč. DPH). Řada ErPro80+ zahrnuje tři modely o výkonech 350, 400 a 500 W. Technické detaily a snímky najdete na adrese: www.enermax.co.uk/erpro80.

Témata článku: Zdroje, Zdroje energie, Magnet, Rotor, PC Games

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky