Ericsson ponechá značku Marconi ve svém portfoliu

Společnost Ericsson oznámila, že bude po nedávné akvizici společnosti Marconi tuto značku i nadále používat. Ericsson se rozhodl, že ponechá jméno Marconi na telekomunikačním trhu. Důvodem je podle společnosti významná hodnota obchodní značky a velmi dobrá dosavadní reputace společnosti Marconi.

Jméno Marconi se bude zejména používat k označování některých produktů, ale vedle toho si jméno podrží i dvě italské pobočky Marconi. Ty se budou jmenovat “Marconi – part of the  Ericsson group”.

Sivert Bergman, senior vice-prezident a generální manager jednotky Business Unit Transmission and Transport Networks, který má na starosti začlenění Marconi pod Ericsson, říká: “Právě probíhá integrace výrobních programů obou společností. Marconi má světově uznávané silné stránky, zejména v optickém přenosu a v pevných spojích. Jsme hrdi na to, že budeme moci dále nést toto dědictví v našem posíleném výrobním portfoliu”.

Ericsson dokončil akvizici strategických součástí telekomunikačního podnikání Marconi 23. ledna 2006 a převzal přibližně 6 660 zaměstnanců dosavadní firmy Marconi. Ericsson je lídrem ve vývoji mobilní širokopásmové komunikace a nyní posiluje svou pozici v pevných sítích. S rychlým růstem mobilního a pevného širokopásmového přístupu na celém světě zlepšení širokopásmové komunikace povede k velkému nárůstu objemu datového provozu. V důsledku toho musí být značně posílena přenosová kapacita v telekomunikačních sítích. Akvizice posiluje pozici Ericssonu v dynamicky se vyvíjejícím segmentu přenosů, ve kterém si i nadále firma udržuje vedoucí pozici. Obohacené portfolio zvyšuje podíl Ericssonu na globálním trhu v pevném širokopásmovém přístupu k internetu. V Evropě si drží Ericsson pozici dvojky na tomto trhu, v globálním měřítku je číslo tři.

Společnost Ericsson díky své vedoucí pozici v neustálém rozvoji technologií předurčuje budoucnost mobilních a širokopásmových internetových komunikací. Svá inovativní řešení poskytuje ve více než 140 zemích a pomáhá tak utvářet nejmocnější komunikační společnosti světa.

Témata článku: Marconi, Ericsson, Transmission, Transport

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?