Epson Perfection V200 Photo je hospodárný a vysoce kvalitní skener

5. září 2007
MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP

28. srpna 2007 – Epson Perfection V200 Photo je kompaktní a stylový skener pro fotografie a filmy navržený tak, aby splňoval potřeby fotoamatérů.  Disponuje pozoruhodným optickým rozlišením 4 800 dpi a technologií Epson Matrix CCD pro prvotřídní kvalitu obrázků. Nová funkce automatické orientace fotografií srovná snímky, které nebyly uloženy na sklo skeneru, v přesném úhlu a vytváří dokonale zarovnané obrázky.  Pro větší pohodlí bylo přidáno tlačítko pro převod vícenásobného skenování do formátu PDF, které slouží k automatickému ukládání dokumentů do formátu PDF, aby je bylo možno snadno odeslat e-mailem nebo uložit do souboru. Bezproblémové skenování filmů umožňuje vestavěná jednotka pro diapozitivy, která umožňuje skenování šesti rámečků 35mm filmového pásu nebo 4 rámečků 35mm diapozitivů současně. 

Díky roztažitelnému kloubu a designu umožňujícímu úplné otevření víka může zařízení Perfection V200 Photo skenovat dokumenty s tloušťkou do 25 mm s uzavřeným víkem. Po úplném otevření v úhlu 180° může kopírovat velké formáty dokumentů, což je důležité pro skenování tlustých učebnic s tuhými hřbety. 

Moderní černostříbrné úzké tělo zařízení Perfection V200 Photo je vybaveno čtyřmi tlačítky pro rychlé spuštění, která umožňují okamžitý přístup k zapnutí a vypnutí, skenování do formátu PDF, skenování do e-mailu a kopírování a dodává procesu skenování rychlost a pohodlí od začátku do konce. Stisknutím tlačítka napájení okamžitě spustíte a během tří sekund vypnete zařízení Perfection V200 Photo a odstraníte zbytečný čekací čas po dokončení skenování. Splňuje podmínky programu Energy Star a používá úsporný režim, který je automaticky aktivován po 14,5 minutách nečinnosti nebo okamžitě ruční volbou.

Dodává se rovněž řada softwarových nástrojů, které pomáhají při manipulaci s obrázky.  Nejnovější verze softwaru Epson Scan 3.1 nabízí moderní technologii vylepšení fotografií včetně automatické orientace.  Ta analyzuje obsah snímku a zjišťuje nejlepší směr obrázku a automaticky jej otáčí, takže není nutné pečlivě pokládat fotografie na skener. Technologie Epson Easy Photo Fix umožňuje obnovu barev, korekci podsvícení a digitální odstraňování prachu pro úpravu starých nebo vybledlých obrázků a vrací jim život.  Sada Epson Creativity Suite obsahuje novou funkci korekce červených očí. V automatickém režimu jsou červené oči korigovány automaticky, uživatelé si podle potřeby mohou vybrat ruční možnost.  K dalšímu softwaru patří ArcSoft PhotoImpression 6 a ABBYY FineReader Sprint 6 Plus.

Nicola Punchard, produktový manažer společnosti Epson Europe říká, „Přestože je nyní většina fotografií pořizována digitálními fotoaparáty, přetrvává poptávka zákazníků po skeneru, který je dostupný a nabízí širokou škálu funkcí a softwaru pro digitalizaci nebo vylepšování kolekcí fotografií. Model Epson Perfection V200 Photo uspokojí potřeby domácích zákazníků nebo malých kanceláří, kde je rovněž nutné skenovat důležité dokumenty nebo dopisy do e-mailu, není-li k dispozici fax.  V oblasti vzdělávání hrají skenery důležitou úlohu při výuce technologií a designu. Perfection V200 Photo je vysoce kvalitní skener schopný sloužit potřebám všech těchto oblastí. Je také kompatibilní s tiskárnami používajícími řadu fotografických inkoustů Claria společnosti Epson pro tisk fotografií prvotřídní kvality.“

Témata článku: Epson, Photo, Skenery, Clarion, Sprint, Fixy, Kompaktní digitální fotoaparáty, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?