Disky typu SSD od společnosti Imation jsou nyní k dostání v Evropě

Společnost Imation, světová jednička ve vyjímatelných datových paměťových médiích, oznámila že na evropském trhu jsou k dostání první řešení typu Solid State Drive (SSD) od této firmy. Sortiment disků SSD společnosti Imation s technologií Mtron zahrnuje řadu MOBI 3000, nejrychlejší SSD produkt na spotřebním trhu, a řadu PRO 7000 ideální pro podnikatelskou a firemní klientelu a aplikace z IT infrastruktury s extrémními požadavky kladenými na výkon.

SSD produkty využívají špičkové technologie ukládání pomocí technologie SSD a řadiče pro urychlení výkonu široce dostupných firemních aplikací. Bez motorů a pohyblivých částí jsou disky SSD rychlejší a spolehlivější než tradiční pevné disky (HDD) a vyznačují se také nižším zahříváním a hlučností, přičemž současně nabízejí vyšší trvanlivost a odolnost proti otřesům.

„Společnost Imation dále vychází z více než 50 let zkušeností s ukládáním dat, aby nabídla skvělé řešení typu Solid State Drive, které optimalizuje systémový výkon a poskytuje spolehlivou ochranu a přístup k nejdůležitějším datům," říká dr. Subodh Kulkarni, viceprezident jednotky Global Commercial Business, R&D and Manufacturing společnosti Imation. „Řada SSD MOBI 3000 a PRO 7000 od společnosti Imation splňuje požadavky mobilního obchodování a podnikání na vysoký výkon, spolehlivost a energetickou efektivitu.“

Nová technologie disku byla získána od společnosti Mtron Co. Ltd na základě smlouvy o vývoji a prodeji SSD řešení s počátečním zaměřením na rychle se rozvíjející oblasti zahrnující přenosná počítačová zařízení a podnikatelské trhy. Strategický vztah kombinuje špičkové technologické inovace společnosti Mtron, R&D a výrobu s globálním marketingem, distribucí a odborným technickým servisem společnosti Imation.

„Mnoho paměťových aplikací může využívat výhod vyššího výkonu, spolehlivosti a úspor energie, které SSD dokáží poskytnout v prostředí počítačů a podnikání,“ prohlásil Jeff Janukowicz, manažer výzkumu z IDC. "Očekává se, že dodávky SSD řešení, jaké jsou i v řešeních SSD od společnosti Imation', splňující požadavky tohoto odvětví s paměťovými zařízeními náročnými na výkon, do roku se 2011 vzrostou na 73 % zvýšeného ročního tempa růstu."

SSD MOBI 3000 od společnosti Imation – pro uživatele, kteří požadují výkon

S trvalými rychlostmi čtení a zápisu, které vynikají nad běžné pevné disky, nabízí produkt SSD MOBI 3000 společnosti Imation maximální rychlostí čtení 100 MB za sekundu, maximální rychlost zápisu 80 MB za sekundu a dobu náhodného přístupu 0,1 ms, díky čemuž se jedná o nejrychlejší SSD produkt na spotřebním trhu. S méně než poloviční hmotností porovnání s tradičními pevnými disky a sníženou spotřebou energie dosahuje design těchto tyto disků typu SSD v lehkém balení, dostatečně robustním pro použití v náročném prostředí, vynikajících výsledků.

SSD PRO 7000 od společnosti Imation – pro uživatele z řad podnikatelů a firem

PRO 7000, což jsou paměťová zařízení typu flash pamětí navržená s cílem eliminovat nedostatky, jimiž často trpí běžné pevné disky, dokáží rychle provést vysokokapacitní transakce užitím jedinečné technologie řadičů Mtron s maximální rychlostí čtení 120 MB za sekundu, maximální rychlosti zápisu 90 MB za sekundu a dobou přístupu nižší než 0,1 ms. S vylepšeným designem SSD dosahuje produkt PRO 7000 lepší účinnosti na základě urychlení aplikací kladoucích vysoké nároky na disky, snížením celkové energetické spotřeby a zvýšením spolehlivosti po celou dobu životnosti. S extrémně vysokou trvalou rychlostí čtení a zápisu, pozoruhodnými hodnotami vstupních/výstupních operací za sekundu (IOPS) a dobou vyhledávání blížíc se nule dokáže produkt PRO 7000 vyhovět potřebám nejnáročnějších aplikací datových center. S výrazně sníženými provozními náklady v porovnání s běžnými systémy na bázi pevných disků typu HDD je produkt PRO 7000 schopen odolat vnějším otřesům a vibracím a nabízí střední dobu bezporuchového provozu (MTBF) vyšší než jeden milion hodin.

Témata článku: Mobi

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5