reklama

Diplomová práce roku: Nový projekt na podporu českého vysokého školství

Společnosti AKTIS, a. s. a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) vyhlásily za podpory Ministerstva informatiky České republiky ojedinělý projekt Diplomová práce roku, který by měl studentům posledních ročníků vysokých škol usnadňovat přechod do praxe. Studenti, kteří se přihlásí a v řádném termínu odevzdají diplomovou práci na jedno ze zadaných témat, mohou získat nabídku pracovního místa a finanční odměnu až 100 000 Kč.

Projekt Diplomová práce roku si klade za cíl umožnit nadaným studentům prezentovat výsledky své práce před odbornou porotou, získat peněžitou odměnu a nabídku pracovního místa. Prvním ročníkem projektu chtějí vyhlašovatelé založit tradici systematické podpory českého vysokého školství. Nad celým projektem převzalo záštitu Ministerstvo informatiky České republiky a ministryně Ing. Dana Bérová zasedne v odborné hodnotící porotě.

 

Letošní pilotní ročník je zaměřen na studenty ekonomicko-informačních oborů, do budoucna se předpokládá rozšíření možnosti přihlásit diplomové práce i studentům jiných oborů a vysokých škol.

 

Projekt je podporován téměř všemi českými vysokými školami, na nichž se vyučují obory zaměřené na informační technologie. Vítězná práce bude ohodnocena 100 000 Kč a nabídkou zaměstnání ve společnosti AKTIS, a. s., druhá a třetí práce obdrží vedle nabídky zaměstnání také prémie 20 000 respektive 5 000 Kč.

 

Vyhlašovateli projektu jsou společnosti AKTIS, a. s., která je předním výrobcem informačních systémů pro střední a velké podniky na českém trhu a Česká společnost pro systémovou integraci, která sdružuje organizace a jednotlivce dodávající nebo využívající informační technologie a informační služby.

 

V porotě zasednou vedle ministryně Ing. Dany Bérové a  zástupců vyhlašovatelů také představitelé českých vysokých škol. Členy poroty za odbornou veřejnost budou reprezentanti organizací  Sdružení pro informační společnost (SPIS) a České asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO). Vítěze projektu určí odborná porota v září roku 2006.

 

Podrobné informace o projektu na www.diplomovaprace.cz.

 

Harmonogram prvního ročníku projektu:

4. 10. 2005 – 30. 4. 2006                   Přihlášení studentů do projektu

Do 31. 5. 2006                                   Odevzdání diplomové práce

Červen 2006                                     Posudky vedoucího práce, oponenta, konzultanta DPR

Do 30. 6. 2006                                   Obhajoba práce

Září 2006                                           Prezentace před odbornou porotou

Září 2006                                           Slavnostní vyhlášení vítězů

Říjen 2006                                        100 000 Kč a práce pro AKTIS, a. s.

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama