DIMENSION DATA KUPUJE SPOLEČNOST UNREAL TECHNOLOGY

Praha, Česká republika – 7. listopadu 2006 – Společnost Dimension Data Czech Republic s.r.o., součást globálního poskytovatele IT řešení a služeb Dimension Data Group, koupila za nezveřejněnou částku českou společnost Unreal Technology a.s., která se zabývá dodávkami síťové infrastruktury. Tržby společnosti Unreal Technology dosáhly v roce 2005 výše 4,5 miliónu dolarů*. Unreal Technology bude nyní působit jako součást Dimension Data Czech Republic.

Akvizice odráží rostoucí význam tohoto regionu pro evropskou strategii společnosti Dimension Data.  „Mezi společnostmi Dimension Data a Unreal Technology existuje silná synergie,“ poznamenal Russell Bolan, generální ředitel Dimension Data Europe.  Unreal Technology si vybudovala výbornou pověst jako systémový integrátor, který se soustředí na plánování, budování a podporu IT sítí a odborně se specializuje hlavně na oblasti IP konvergence, zabezpečení, datových center a úložných řešení. To znamená, že do velké míry strategicky zapadne do místních a globálních nabídek společnosti Dimension Data.

 

Koupě je pro Dimension Data významným přínosem, protože rozšíří stávající tým společnosti o 24 kvalifikovaných a zkušených zaměstnanců a zároveň Dimension Data získá kvalitní základnu klientů a vynikající vztahy s dodavateli.  Všichni zaměstnanci společnosti Unreal Technology budou převedeni do podniku společnosti Dimension Data v České republice.    Management společnosti Dimension Data Czech Republic bude tvořit Derek Cummins jako Country Manager spolu se současným managementem společnosti Unreal Technology, který se k němu připojí.

 

Jindřich Rädisch ze společnosti Unreal Technology poznamenal: „Trh ICT v České republice rychle roste a je zde zvýšená poptávka po poskytovatelích služeb IT, kteří postupují podle globálních doporučených postupů pro implementaci a správu IT a zároveň mají lokální tým se znalostmi místní situace.  Tato příležitost stát se součástí skupiny Dimension Data Group je cenným podnětem nejen pro odvětví IT v České republice, ale bude také přínosem pro nadnárodní a tuzemské klienty, kteří požadují nejvyšší úroveň poskytovaných služeb.“

 

Reakce klientů na akvizici jsou velmi pozitivní, protože Unreal Technology bude díky začlenění do společnosti Dimension Data schopna poskytovat kvalitnější a rozsáhlejší služby a řešení.  Dimension Data Czech Republic má zájem na zachování kontinuity služeb pro klientskou základnu společnosti Unreal Technology.

 

„Vzhledem ke kombinaci IT odbornosti a uznávaných technických schopností společnosti Unreal Technology a s ohledem na příležitosti na trhu v České republice je to pro Dimension Data logická akvizice, protože se snažíme rozšiřovat naši přítomnost ve střední a východní Evropě,“ řekl Derek Cummins, ředitel české pobočky Dimension Data. „Znalosti týmu Unreal Technology v nejrůznějších klíčových technologiích včetně technologií Cisco, Microsoft a Hewlett Packard zapadá do strategického směrování Dimension Data v Evropě.“

 

Mezi klienty společnosti Unreal Technology patří nadnárodní společnosti jako Mondi Packaging Paper, Makro Cash & Carry (součást Metro Group) a ČSOB Leasing (součást skupiny KBC); tuzemské společnosti jako Zentiva nebo OEZ Letohrad a subjekty z oblasti veřejného sektoru včetně Ministerstva financí a Českých drah.

 

* Kurz: 22 Kč = 1 US dolar

 

O společnosti Dimension Data

Dimension Data (LSE:DDT) jako poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT pomáhá klientům plánovat, budovat a podporovat jejich infrastruktury IT. S využitím své odbornosti v oblasti sítí, zabezpečení, operačních prostředí, úložných řešení, technologií kontaktních center a schopností v oblasti poradenství, integrace a servisních služeb vytváří řešení přizpůsobená potřebám klientů.

 

O společnosti Unreal Technology
Společnost Unreal Technology byla založena v roce 1993.  Zabývá se plánováním, výstavbou a podporou síťových infrastruktur pro klienty v nejrůznějších odvětvích.  Unreal Technology se také specializuje na implementace řešení IP konvergence, zabezpečení, datových center a úložných systémů, poskytuje profesionální a řízené služby. Sedm let je partnerem společnosti Cisco, jako první v České republice získala specializaci Cisco advanced security specialization a je jediným českým partnerem společnosti Cisco se specializací Storage specialization. Dále je certifikovaným Microsoft Certified Gold Partner a HP Gold Preferred Partner. 

 

 

Pro další informace kontaktujte:

Ondřej Hampl

Mmd Corporate, Public Affairs & Public Relations Consultants

Tel: +420 224 251 555

Email: hampl@mmd.cz

Témata článku: Microsoft, Technology

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?