Digitální projektor SONY CineAlta s rozlišením 4K byl instalován v Artkině Centrál

Jedná se o vůbec první digitální kino v České republice, kde se tato technologie využívá!

Digitální sálový projektor Sony CineAlta 4K SRX-R220 v královéhradeckém kině Centrál. To se tak zařadilo mezi nevelký počet evropských kin, která 4K projektor využívají a zároveň se stalo vůbec prvním kinem, které nabídne filmy promítané ve standardu 4k s rozlišením 4096 x 2160 pixelů českým divákům. Doposud totiž všechna velká digitalizovaná česká kina využívají projektory s rozlišením 2K, což je 2048 x 1080 pixelů, tedy jen o málo více než nabízí Full HD televizory. byl nainstalován

Projektor Sony CineAlta 4K SRX-R220 představuje absolutní špičku v oblasti digitální videoprojekce. Jedná se v současné době o jediný projektor určený pro sálové profesionální projekce s rozlišením 4K, který splňuje specifikaci DCI (Digital Cinema Initiatives). Elektronické zobrazovací prvky pracující na základě technologie Sony SXRD™ (Silicon X-tal Reflective Display) jsou schopny divákovi poskytnout dokonalý zážitek. Díky vysokému světelnému výkonu projektoru je možné zajistit plnohodnotný obraz na projekční ploše široké až 20m. Kinosály využívající 4K projektory mají navíc možnost v kombinaci s nejmodernějším systémem RealD promítat ve 3D!

Projektor Sony CineAlta 4K SRX-R220 i další profesionální techniku SONY lze koupit prostřednictvím společnosti Altei spol. s.r.o. dovozce, distributora a systémového integrátora profesionální a nejvyšší komerční zvukové a obrazové techniky.

Témata článku: Sony, Kino, Cinema, 2048, Televizory 4k, Televizory sony, 3d televizory

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5