DELL UVÁDÍ NA TRH RYCHLÉ, LEVNÉ A KOMPAKTNÍ LASEROVÉ TISKÁRNY

Praha, 23. listopadu 2005 – Laserový tisk doma a v práci je opět dostupnější. Dell oznámil uvedení dvou černobílých laserových tiskáren Dell 1710 a 1710n na trh.

Laserová tiskárna Dell 1710 je ideální pro rychlý tisk v malých firmách a domácích kancelářích. Její cena začíná na 7400 Kč bez DPH a dopravy. Laserová tiskárna Dell 1710n obsahuje vestavěné síťové rozhraní a je proto ideální tiskárnou pro malé pracovní skupiny nebo pro prostředí malých firem; je nabízena za cenu od 9900 Kč bez DPH a dopravy. Oba modely tiskáren nabízí velkou rychlost v úsporném provedení a jsou postaveny na velmi úspěšných a ověřených technologiích řady 1700/1700n. Laserové tiskárny Dell 1710/1710n představují během dvou let již třetí generaci černobílých laserových tiskáren uvedených na západoevropský trh.

„Domácí a firemní uživatelé u dnešních laserových tiskáren shodně hledají jak vysoký výkon, tak vysokou kvalitu tisku. Zároveň od tiskárny očekávají, že bude poskytovat reálné úspory rozpočtu na tisk, dnes i v budoucnu,“ prohlásil Michael Buck, ředitel divize Imaging and Printing Dell EMEA. „Nové laserové tiskárny Dell 1710 a 1710n pokračují ve standardech, které nastavily předchozí velmi oceňované série tiskáren Dell 1700 a to především poměrem vysokého výkonu za nízkou cenu. Jsme si jisti, že naši zákazníci budou potěšeni vylepšením výkonu u nových modelů, které dostávají za cenu předchozí řady tiskáren. Společnost Dell i nadále pomáhá našim zákazníkům tisknout úsporně.“

Technická specifikace tiskáren Dell Laser Printer 1710:

 • Rychlý černobílý tisk – až 26 stránek A4 za minutu
 • Ostrý text a lepší grafika díky rozlišení 1200 x 1200 dpi
 • Rozšiřitelná paměť pro další urychlení tisku komplexních dokumentů ve vysoké kvalitě – standard 16 MB, rozšiřitelná až na 144 MB
 • Malá lehká tiskárna – rozměry (V x Š x H) – 247 x 396 x 355 mm, hmotnost 10 kg včetně tonerové cartridge
 • Robustní – až 15000 stránek měsíčně
 • Nízké náklady na jednu stránku a nízké celkové náklady na tisk
 • Standardní podavač na 250 listů (volitelně další podavač na 550 listů)
 • K dispozici standardní cartridge a cartridge pro větší pokrytí
 • Široké spektrum podporovaných operačních systémů
 • Dokumentace k tiskárně lokalizovaná do 17 jazyků
 • Konstrukce tiskárny odpovídá požadavkům EU na maximální obsah olova
 • Standardní záruka podpory po dobu 24 měsíců přímo na pracovišti
 • Cena od 7400,- Kč (včetně 2 roky NBD) bez DPH a dopravy

Další technické specifikace tiskáren Dell Laser Printer 1710n:

 • Ethernet síťové rozhraní jako standard – není třeba pořizovat další síťová zařízení
 • Stav tisku přístupný po síti, notifikace elektronickou poštou při chybách tiskárny
 • Rozšiřitelná paměť pro další urychlení tisku komplexních dokumentů ve vysoké kvalitě – standard 32 MB, rozšiřitelná až na 160 MB
 • Fonty PCL6 a PostScript3 jako standard
 • Cena od 9900,- Kč (včetně 2 roky NBD) bez DPH a dopravy

Obě tiskárny jsou dodávány na trh s plnou 24 měsíční zárukou s opravou druhý pracovní den na pracovišti. Všechny síťové tiskárny Dell jsou vybaveny softwarem Dell Printer Configuration Web Tool, který je určen pro snadnou instalaci, konfiguraci a správu tiskárny. Tento webový nástroj může být snadno nastaven tak, aby poskytoval automatické notifikace elektronickou poštou v případech, že dochází toner, že v zásobníku dochází papír nebo při zaseknutí papíru.

Laserové tiskárny Dell 1710/1710n jsou od října 2005 dostupné v České republice a dodávány s uživatelskou dokumentací v českém jazyce.

Díky programu Dell Recycling mohou zákazníci využít odvozu staré tiskárny a její ekologickou recyklaci nezávisle na jejím výrobci. Tento program pokrývá většinu zemí západní Evropy. Více informací a specifikace můžete nalézt na stránkách www.dell.com/recycling a fotografie ve vysokém rozlišení si můžete stáhnout na adrese www.dell.com/photos.

Další informace a detailní specifikace tiskáren Dell můžete získat online na adrese www.dell.com/printers.

O společnosti Dell

Dell Inc. (NASDAQ: DELL) je spolehlivým dodavatelem a partnerem v oblasti IT s různorodým sortimentem, který nabízí úplné portfolio produktů a služeb přímo zákazníkům na celém světě. Dell navrhuje, staví a dodává inovativní, na míru sestavené systémy, které přinášejí zákazníkům mimořádnou hodnotu. Celkové výnosy společnosti za poslední čtyři kvartály činily 54,2 miliardy US$. Pro více informací o společnosti Dell a jejích produktech a službách navštivte www.dell.com.

Témata článku: Cartridge, Recycling

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5