Dell: nová generace počítačů postavených na Intel Sandy Bridge

Společnost Dell oznámila dostupnost v ČR inovované řady profesionálních notebooků a pracovních stanic postavených na druhé generaci procesorů Intel Core. Více než dvacet produktů z profesionálních řad Latitude E, OptiPlex a Precision nabídne moderní funkční design, vyšší výkon a vylepšené možnosti zabezpečení a vzdálené správy. Dell také odhalil své plány v oblasti tabletů. V průběhu letošního roku uvede na trh 10“ korporátní model s operačním systémem Windows 7 s jednoduchou integrací do stávající IT infrastruktury.

Profesionální notebooky Dell Latitude E

Řada notebooků Dell Latitude E pro profesionály prošla v nové řadě razantními inovacemi. Vedle kompletního redesignu s více než stovkou vylepšení nabídne nová řada také nejnovější bezpečností funkce a nástroje pro vzdálenou správu. Notebooky Latitude E5420 a E5520 jsou ideálními pracovními nástroji pro profesionály hledající vyvážený poměr mobility a výkonu za rozumnou cenu. Modely Latitude E6220, E6320, E6420, E6520 a E6420 ATG jsou určeny náročným uživatelům na cestách. Díky šasi ze speciální Tri-Metal™ slitiny standardizované americkou armádou a bezpečnostním funkcím při volném pádu vydrží všechny notebooky i ty nejdrsnější podmínky a nešetrné zacházení. Společnost Dell představila také nástupce hybridního notebooku – tabletu s dotykovou obrazovkou Latitude XT3.

Klepněte pro větší obrázek
Dell Latitude E5420

Další vlastnosti nové produktové řady notebooků Latitude E:

 • inovovaný design,
 • bezpečnostní funkce Remote Data Delete s podporou vzdálené destrukce dat a senzor, který v případě pádu notebooku rychleji zaparkuje hlavy disku,
 • příprava pro integrovanou podporu vzdálených ploch VMware a Citrix,
 • jednotné dokovací stanice a akumulátory pro všech 26 modelů řadyLatitude E,
 • jediná byznysová řada notebooků s podsvícenou klávesnicí,
 • druhá generace Intel Core procesorů včetně nových grafických akcelerátorů a pamětí.

Stolní počítače Dell OptiPlex

Rodina stolních počítačů Dell OptiPlex je od základů navržena pro maximální bezpečnost, flexibilitu a jednoduchou správu ve firemním IT. Nové modely OptiPlex 990, 790 a 390 nabízí:

 • jednotný image disku pro všechny tři konstrukce šasi,
 • širší možnosti přizpůsobení samotného šasi firemním požadavkům,
 • příprava pro integrovanou podporu virtualizačních platforem,
 • podporu technologie Intel vPro s vylepšeným možnostmi zabezpečení a vzdálené správy,
 • nejnovější generaci grafických karet a paměťových modulů.

Pracovní stanice Dell Precision

Pracovní stanice Dell Precision jsou navrženy pro nejnáročnější pracoviště, které vyžadují maximální výkon v grafických a modelovacích aplikacích, analytických nástrojích, vědeckých pracovištích nebo při výrobě digitálních efektů. Právě pro potřeby profesionálních uživatelů představil Dell nový model pracovní stanice Precision T1600, která nabídne:

 • jednopaticový design navržený pro grafické profesionály a animátory,
 • ISV certifikace pro bezproblémový provoz AutoCAD, Pro/Engineer a řady dalších aplikací,
 • druhou generaci Intel Core a Xeon procesorů, grafické karty Intel HD nebo dedikované profesionální karty NVIDIA a AMD,
 • šasi se snadnou údržbou a bezšroubovým designem.

Klepněte pro větší obrázek

Podpůrné služby DELL

Dell nabízí ke svým produktům také nejrůznější podpůrné služby. Ty pomáhají administrátorům v rámci firemního IT automatizovat a spravovat nová nebo vyřazovat starší zařízení. Vybrané služby zahrnují:

 • Deployment and Configuration Services je balíček podpůrných služeb zahrnující vše od konsolidace objednávky po instalaci a nasazení do firemní infrastruktury.
 • Služby ProSupport zaručují koncovým zákazníkům jistotu spolehlivého chodu a okamžitého servisu v případě poruchy.

Dostupnost

Produkty jsou již skladem ve vybraných konfiguracích u distributorů 100Mega, SWS a AT Computers a u více než 600 partnerů programu Dell Partner Direct. V případě zájmu je také možné si nakonfigurovat variantu na přání. Cenová dostupnost se určuje individuálně podle vybrané konfigurace u obchodníka. Na produkty se vztahuje tříletá záruka NBD (Next Business Day), která zaručuje opravu následující pracovní den na místě přímo u zákazníka.

Témata článku: Dell Latitude, Dell Precision, Metal

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5