Compuware a LogicaCMG vyvíjí nové řešení pro řízení kvality

DETROIT, 5. dubna 2007 – Společnost Compuware oznamuje, že spojuje svoje zkušenosti v oblasti vývoje podnikových QA řešení se znalostmi společnosti LogicaCMG v testování a řízení kvality při vývoji společného řešení Q-Talk.

Obchodní partneři Compuware mohou propojením své metodologie s produkty Compuware vytvářet svá vlastní spolehlivá a opakovaně využitelná řešení. Q-Talk umožní IT oddělením snadněji komunikovat význam a přínosy a návratnost investic do softwarového testování pro dané obchodní jednotky. Zároveň pomáhá rychleji řešit potřeby v oblasti řízení kvality, snížit rizika spojená se zaváděním nových projektů a zvyšovat kvalitu softwaru.

„IT a obchodní oddělení často čelí komunikačním bariérám při stanovování priorit a požadavků na testování,“ uvádí Anton Martens, ředitel pro testování a mezinárodní obchod společnosti LogicaCMG. „LogicaCMG se tyto potíže snaží odstranit pomocí řešení, které IT oddělením pomůže efektivněji komunikovat s netechnickými podnikovými uživateli. Tímto způsobem budou schopni rychle zmapovat a řídit požadavky na testování těch částí aplikace, které mají pro podnikání firmy největší význam. Podnikoví uživatelé dávají přednost přehledu ošetřených rizik, před seznamem jednotlivých prováděných testů a souvisejících požadavků. Z toho vyplývá, že testeři musí kombinovat testování postavené na požadavcích klienta s testováním vycházejícím z rizik.“

„V průběhu 30 let jsme získali cenné a rozsáhlé zkušenosti v oblasti podnikového řízení kvality. Naše znalosti ocení především moderní společnosti typu LogicaCMG, jež dlouhodobě kombinují inovaci svých procesů s automatizovanými softwarovými řešeními,“ uvádí Jamie McGuffie, senior vicepresident pro Partner Business Development společnosti Compuware. „Automatizované řešení vyvinuté společně s LogicaCMG dává uživatelům přehled o identifikovaných rizicích ve všech fázích testovacího procesu kvality.“

Díky spolupráci firem Compuware a LogicaCMG získají jejich zákazníci lepší přehled a kontrolu nad celým vývojovým cyklem a potažmo i vyšší kvalitu. Tým společnosti LogicaCMG úzce spolupracoval s odborníky Compuware na vývoji řešení, které naplní představy o kvalitě produktů společnosti LogicaCMG a potřeby jejích zákazníků.

Anton Martens dodává: „Dalším problémem, který projekty často značně komplikuje je situace, kdy software používaný podnikovými analytiky a odborníky na zpracování požadavků není přímo propojen s QA softwarem používaným k vlastnímu testování. Řešení Q-Talk přináší robustní integraci, která umožňuje využití všech informací shromážděných při zpracování požadavků na automatické testování a jejich sledování a hodnocení v průběhu celého projektu. Takto se zároveň výrazně zjednoduší vykazování pokrytých a testovaných rizik.

Témata článku: Software

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5