Check Point Software a RSA Security přinášejí společné bezpečnostní zařízení

Praha, 16. února 2006 – Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ:CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, a společnost RSA Security Inc. oznámili rozšířené partnerství směřující k vytvoření jedné z nejsilnějších platforem pro vzdálený přístup chráněný silnými autentizačními nástroji.

Obě společnosti integrují nejlepší bezpečnostní řešení dostupná na trhu, která zákazníkům umožňují lépe se starat o identity koncových uživatelů, zjednoduší vzdálený přístup a přispějí ke snižování nákladů.
Společnosti integrují technologii dvoufaktorové autentizace RSA SecurID a bezpečnostní brány Check Pointu VPN-1 Express a Connectra. Tento systém správy identity a přístupu zajišťuje připojení a autentizaci vzdálených uživatelů, aby zajistil integritu a důvěrnost informací a snížil čas potřebný pro administraci systému a umožnil tak pokles nákladů na provoz IT infrastruktury.

“Jsme svědky posunu ve vývoji řešení pro vzdálený přístup. Zákazníci vyžadují taková řešení, která spojí bezpečnostní prvky do jedné platformy a sníží celkové náklady na vlastnictví, protože jejich nasazení a správa jsou snazší,” uvedl Ken Fitzpatrick, ředitel marketingu společnosti Check Point Software Technologies. “RSA Security a Check Point spolu přinesou dvě špičková bezpečnostní řešení, a to nejbezpečnější VPN spojené se silnou dvoufaktorovou autentizací. Výsledkem je nejvyšší úroveň bezpečnosti v tomto oboru na jedné snadno využitelné platformě.“

“Společnosti na celém světě se snaží spojit ochranu důležitých informací na jedné straně a výhody vzdáleného přístupu k těmto informacím na straně druhé. Je jasné, že potřebujeme silnější autentizaci, která zajistí, že korporátní data budou přístupná jen prověřeným uživatelům,” řekl Toffer Winslow, viceprezident pro produktový marketing a management společnosti RSA Security. “Naše partnerství se společností Check Point zákazníkům přinese výhody uznávaného řešení pro vzdálený přístup spojeného se silnou autentizací. Výsledky naší spolupráce přinesou zákazníkům nižší míru rizika a zvyšení celkové úrovně zabezpečení v dané organizaci.”

To nejlepší na trhu
Obě společnosti integrují technologii dvoufaktorové autentizace RSA SecurID® s bezpečnostní bránou Check Point Express CI™, která v sobě spojuje firewall, VPN, ochranu proti narušení sítě, antivirus a centralizovanou správu. Technologie RSA SecurID bude rovněž integrována v bráně pro internetovou bezpečnost Check Point Connectra™ NGX™, která zajišťuje SSL VPN přístup a integrovanou bezpečnost využívaných aplikací a uživatelských stanic. Špičkové VPN funkce zařízení Connectra a Express CI umožní vzdáleným uživatelům přístup k informacím a zároveň zabrání nežádoucím přístupům či odposlechu a manipulaci s odesílanými informacemi. Pro zajištění těchto výsledků slouží právě technologie RSA SecurID.

Dostupnost
Dvoufaktorové autentizační řešení RSA SecurID pro Check Point Express CI se objeví na trhu v druhém čtvrtletí roku 2006 u autorizovaných partnerů RSA Security a Check Point. Connectra s integrovanou technologií RSA SecurID bude na trhu koncem roku 2006. Check Point a RSA Security předvádějí svá integrovaná řešení na RSA Conference v San Jose v Kalifornii na stánku 523 od 14. do 17. února.

O RSA Security Inc.
RSA Security se specializuje na ochranu identit v online prostředí. Vývojoví pracovníci společnosti stojí za vznikem klíčových bezpečnostních technologií, které umožňují milionům uživatelům bezpečenou práci s citlivými informacemi. Široká nabídka cenami ověnčených řešení pro správu identit umožňuje podnikům sestavit online seznamy ověřených uživatelů a přesně určit, jaké činnosti mohou vykonávat.
Vycházíme ze zkušeností získaných v průběhu dvaceti let originality, vedoucího postavení na trhu a ověřených technologií, které slouží přibližně 20 000 významných zákazníků po celém světě. Spolupracujeme s více než tisícem partnerů v oblasti technologií a jejich integrace. Pro podrobnější informace prosím navštivte www.rsasecurity.com.
  
O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady Next Generation dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také 100% firem uváděných v žebříčku Fortune 100.

Témata článku: Software, Bezpečnost, Check, Check Point, Point

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5