Check Point posiluje zajištění vnitřních sítí uvedením bezpečnostní brány InterSpect NGX

Produkt rozšiřuje iniciativu Total Access Protection a přináší podrobnější politiku pro řízení přístupu k síti.
Check Point posiluje zajištění vnitřních sítí uvedením bezpečnostní brány InterSpect NGX

Praha, 15. listopadu 2005 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil novou verzi své revoluční interní bezpečnostní brány InterSpect postavenou na jednotné bezpečnostní platformě NGX. InterSpect NGX nabízí funkce ochrany před narušením sítě, karantény rizikových zařízení a segmentace sítě ve formě fyzického zařízení vyvinutého speciálně pro požadavky vnitřních sítí.

InterSpect NGX představuje také další milník v prosazování iniciativy Total Access Protection. Cílem TAP je zajistit, aby každé PC připojené do podnikové sítě odpovídalo platným bezpečnostním pravidlům.
 
Platforma NGX, poprvé představená v květnu 2005, jako jediná na trhu nabízí jednotnou bezpečnostní architekturu pro ochranu perimetru, interní sítě a webu. Jednotný přístup ke správě bezpečnostních opatření umožňuje podnikům všech velikostí snižovat náklady na pořízení a provoz bezpečnostních systémů. Zároveň je možné tyto systémy snadno rozšiřovat a upravovat v závislosti na nově objevených bezpečnostních hrozbách. Nové funkce řešení InterSpect NGX zahrnují:

  • Nová ochrana proti nakaženým PC zabraňuje neoprávněnému přístupu k síti a šíření nákazy uvnitř podnikové sítě umístěním nakažených PC a strojů, které nejsou dostatečně chráněny, do karantény.
  • Jednotná správa a forenzní analýza poskytuje administrátorům inteligentní pohled na bezpečnostní prostředí díky infrastruktuře SMART, která nově obsahuje bezpečnostní profily pro jednotlivé segmenty sítě.
  • Zvýšená bezpečnost – pokročilé funkce ochrany před narušením sítě nabízí správcům sítí vyšší úroveň zabezpečení díky podpoře většího počtu interních protokolů jako je Citrix ICA a protokoly Microsoft.
  • Zabezpečení webových aplikací prostřednictvím nástrojů Web Intelligence, které dokáží odhalit a zabránit útokům na webovou infrastrukturu, poskytuje ochranu webových serverů před běžnými způsoby napadení.

“ InterSpect NGX ve vnitřních sítích spolehlivě brání často vídanému zavlečení virů nebo spyware na noteboocích a jejich rozšíření na další počítače v síti,” řekl Ken Fitzpatrick, marketingový ředitel společnosti Check Point Software. “Díky jednotné bezpečnostní architektuře je navíc snadné toto řešení používat prakticky kdekoliv.”

 

InterSpect s diplomem
Mezi významné uživatele bezpečnostního řešení InterSpect pro ochranu vnitřní sítě patří vysoké školy, pro které je zajištění bezpečného provozu lokální sítě připojené k internetu prioritou. Právě prostředí vysokoškolských sítí představuje výrazné riziko nákazy nebo útoku zevnitř sítě, ke které mají přístup tisíce uživatelů s vlastními PC a notebooky. Vysoké školy jako je Autonomní univerzita státu Mexiko (AUEM), Ben-Gurionova univerzita v izraelském Negevu nebo univerzita v japonské Tokiwě své vnitřní sítě chrání prostřednictvím InterSpect. Nasazení tohoto řešení v AUEM s celkem 45 000 studenty vyřešilo okamžitě problémy se stabilitou serverů a propustností vnitřní sítě a ukončilo tak pravidelné pády celého univerzitního systému, které se vyskytovaly i několikrát za den. Díky zajištění regulérního provozu je možné stejně dimenzovanou síť využívat efektivněji pro videokonference a online vzdělávání studentů.

InterSpect NGX bude dostupný v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2005 prostřednictvím sítě více než 2200 partnerů společnosti Check Point Software. Pro podrobnější informace o řešení InterSpect navštivte prosím webovou prezentaci: http://www.checkpoint.com/products/interspect/index.html

  
O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady NGX dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také 100% firem uváděných v žebříčku Fortune 100.

Témata článku: Software, Bezpečnost, Check, Check Point, Point

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky