Check Point oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2005 a za celý rok 2005

Praha, 2. února 2006 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, představil výsledky svého hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2005 a za celý rok 2005.

„Výsledky ve čtvrtém čtvrtletí potvrdily, že rok 2005 pro nás byl velmi úspěšný,” řekl Gil Shwed, předseda představenstva a výkonný ředitel Check Point Software. „Čtvrté čtvrtletí i celý rok 2005 byly rekordní, co se týče zisku na akcii, obratu, výnosů příštích období i zůstatku hotovosti“

Shrnutí finančních výsledků za čtvrté čtvrtletí 2005:

 • Obrat: 156,1 milionu dolarů, zvýšení o 9% ve srovnání se 143 miliony dolarů za čtvrté čtvrtletí roku 2004.
 • Čistý zisk: 89,2 milionu dolarů, zvýšení o 17% ve srovnání se 76,4 milionu za čtvrté čtvrtletí 2004. Čistý zisk při odečtení nákladů na akvizice1 dosáhl výše 90,9 milionu dolarů, o 15% více než 78,7 milionu dolarů dosažených ve srovnatelném období roku 2004.
 • Zisk na akcii:  0,36 dolaru, zvýšení o 21% ve srovnání s 0,30 dolaru za čtvrté čtvrtletí 2004.   Zisk na akcii po odečtení nákladů na akvizice1 dosáhl výše 0,37 dolaru, o 20% více než 0,31 dolaru dosažených ve srovnatelném období roku 2004.
 • Výnosy příštích období: 169 milionů dolarů, což je zvýšení o 24,7 milionů či 17% oproti výnosům příštích období k 30. září 2005.
 • Program zpětného odkupu akcií: Během čtvrtého čtvrtletí 2005 odkoupil Check Point zpět 1,25 milionů akcií s náklady přibližně 27,5 milionů dolarů. V roce 2005 společnost odkoupila celkem 10,6 milionů akcií s celkovými náklady 237 milionů dolarů.


"Náklady na akvizice" odpovídají vlivu amortizace nehmotných aktiv a akciových kompenzací, které jsou následkem akvizice společnosti Zone Labs z dubna 2004.
 
Shrnutí finančních výsledků za celý rok 2005:

 • Obrat: 579,4 milionu dolarů, zvýšení o 12% ve srovnání se 515,4 za rok 2004.
 • Čistý zisk: 319,7 milionu dolarů, zvýšení o 29% ve srovnání s 248,4 milionu za rok 2004. Čistý zisk při odečtení nákladů na akvizice dosáhl výše 326,9 milionu dolarů, o 17% více než 278,7 milionu dolarů dosažených v roce 2004.
 • Zisk na akcii:  1,27 dolaru, což je zvýšení o 33% ve srovnání s 0,95 dolaru za rok 2004. Zisk na akcii po odečtení nákladů na akvizice dosáhl výše 1,30 dolaru, o 21% více než 1,07 dolaru dosažených v roce 2004.
 • Bilance hotovosti a investic: 1,74 miliardy dolarů k 31. prosinci 2005


Během roku se nám podařilo představit mnoho nových produktů a technologií a pokračovali jsme v rozšiřování našeho portfolia bezpečnostních řešení. Rovněž jsme získali mnohá ocenění. Klíčové obchodní úspěchy, nové produkty a ocenění zahrnují následující:

Shrnutí obchodních úspěchů a nových produktů za rok 2005:

 • Rozšíření jednotné bezpečnostní architektury –  V roce 2005 Check Point představil platformu NGXTM. Jde o jednotnou bezpečnostní platformu pro řešení Check Point pro zabezpečení perimetru, vnitřních sítí a webu, která umožní firmám všech velikostí snížit náklady a složitost zabezpečení a zajistí snadnou rozšiřitelnost jejich bezpečnostních systémů tak, aby se dokázaly přizpůsobit nově objeveným hrozbám.
 • Vnitřní bezpečnost, prevence průniků a bezpečnost webu – Během roku jsme zaznamenali silný růst v produktové řadě pro bezpečnost webu a SSL VPN ConnectraTM, která dosáhla meziročního nárůstu obratu o 250%. Rovněž jsme rozšířili naši řadu bezpečnostních produktů InterSpectTM, jež spojuje aktivní prevenci průniků, segmentaci síťové zóny a schopnost karantény. Těšíme se na další rozšíření technologií s nadcházející akvizicí firmy Sourcefire, Inc. Definitivní dohody jsme dosáhli v říjnu 2005. Získali jsme povolení i od antimonopolního úřadu USA a čekáme na rozhodnutí Výboru pro zahraniční investice v USA (CFIUS)
 • Nová produktová řada pro správu bezpečnostních událostí, EventiaTM – Na začátku roku 2005 jsme představili novou řadu EventiaTM, díky které mohou profesionálové v oboru IT sbírat, analyzovat, zjišťovat vztahy a oznamovat bezpečnostní události a umožňuje zabezpečení sítě na vyšší úrovni.
 • Uvedena nová řada řešení pro jednotnou správu rizik: bezpečnostní zařízení Check Point Express CI a Safe@Office 500 – Check Point vstoupil na trh integrovaných zařízení pro jednotnou správu rizik, která zahrnují firewall, VPN, antivir, ochranu proti narušení sítí a řadu dalších bezpečnostních technologií. Dvě nové produktové řady představují efektivní nástroj pro zabezpečení sítí v malých a středních firmách díky příznivé ceně od 400 do 15 000 dolarů za zařízení.
 • Rozšířené řešení pro koncové uživatele a malé podniky – ZoneAlarm 6.0 nabízí novou vícevrstvou ochranu pro spotřebitele a obsahuje nová řešení OSFirewallTM a anti-spyware, která slouží k zabránění nejvážnějších ohrožení počítačů z internetu, jako jsou spyware, rootkity a viry. IntegrityTM nabízí komplexní ochranu koncového uživatele, včetně zabránění průniků, ochrany před odchozími hrozbami, přístupových politik a pokročilé serverové automatizace a proaktivně chrání PC a podnikovou síť před novými červy, viry, spyware a útoky hackerů.


Seznam vybraných ocenění získaných za rok 2005:

Ocenění analytických firem:

 • Testy Tolly Group potvrzují, že řešení od Check Point jsou komplexní a mají nejnižší TCO – Testy Tolly Group potvrdily, že Check Point nabízí nejširší zajištění ochrany za nejnižší celkové náklady vlastnictví (TCO) pro různé bezpečnostní hrozby, ve srovnání s konkurenčními řešeními od firem Cisco a Juniper.
 • Postavení v poli „hvězdy“ v magickém kvadrantu firmy Gartner Group – Check Point se umístil v poli „hvězd“ v magickém kvadrantu společnosti Gartner pro síťové firewally. Gartner posuzoval dodavatele síťových a aplikačních firewallů podle celistvosti řešení a schopnosti jej realizovat.
 • Potvrzené vedoucí postavení na trhu ve zprávě METAspectrumTM společnosti META Group – Check Point byl označen za vůdce trhu ve správě METAspectrum firmy META Group o systémech bránících síťovým průnikům. Z 12 prodejců byl Check Point nejvýše oceněn v „provedení“, což je kategorie, jež seřazuje společnosti podle technologie, ceny služeb a finančního stavu.
 • Ocenění Global Market Leadership Award od Frost & Sullivan pro bezpečnostní řešení pro koncové uživatele– Check Point dosáhl prestižního ocenění od Frost & Sullivan, která ocenila řešení IntegrityTM pro koncové uživatele oceněním Global Market Leadership Award za mimořádný podíl na trhu, růst tržeb, ziskovost a inovace technologií.


Ocenění Partner Programu společnosti Check Point:

CMP’s VARBusiness Magazine:

 • Top Channel Executive: Kevin Maloney, viceprezident, celosvětový prodej
 • Five-Star Rating: Check Point Valued Partner Program
 • 2005 Annual Report Card: Check Point Achieves Exceptional Partner Satisfaction

Computer Reseller News (UK):

 • Security Vendor Partner of the Year

Ocenění pro produkty a technologii:

Check Point VPN-1 Pro: nejbezpečnější a nejpoužívanější VPN

 • 2005 Global Best Enterprise Security Solution and Best Firewall – SC Magazine
 • Editor’s Choice – China Information World
 • Best Firewall/VPN – Computerworld Hong Kong
 • Readers Choice, Best Firewall – Computerworld Malaysia, Computerworld Singapore
 • Best Firewall – Relatorio Bancario, Brazil
 • Readers` Choice, Best Server/Standalone Firewall – Windows IT Pro

ZoneAlarm Security Suite: kompletní ochrana internetu pro uživatele

 • 2005 Global and European Best SOHO Security Solution – SC Magazine, SC Magazine (UK)
 • 2005 Readers` Choice, Best Desktop Firewall – Windows IT Pro
 • Editors` Choice, Desktop Security – CNet
 • Editors` Choice, Best Security Suite – PC Magazine
 • Editor`s Choice, Best Security Suite – LAPTOP Magazine
 • Global Best Enterprise Security Solution and Best Firewall – SC Magazine

Check Point Integrity™: kompletní řešení pro zabezpečení koncových PC ve vnitřní síti

 • 2005 European Best Enterprise Security Solution – SC Magazine
 • Endpoint Security Evaluation Winner – Information Security Magazine

Unified Threat Management (UTM) řešení pro malé a střední podniky

 • Midmarket Product of The Year, Check Point Express CI™ – VARBusiness
 • Editor’s Choice, Safe@Office – InformationWeek 
 • Excellent Security, Safe@Office – ProtectStar, Germany

„V roce 2005 jsme pokračovali v expanzi, posílili naši jednotnou bezpečnostní architekturu a přinesli našim zákazníkům unikátní sadu integrovaných řešení pro bezpečnost sítě,“ řekl Gil Shwed. „Věříme,že naše inovativní technologie, rozsah služeb i přízeň zákazníků budou dobrým základem budoucího úspěchu.“
  

O Check Point Software Technologies
Check Point Software Technologies (www.checkpoint.com) je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení Internetu. Je uznávaným dominantním hráčem na celosvětovém trhu VPN a korporátních i personálních firewallů. Prostřednictvím produktové řady NGX dodává širokou škálu bezpečnostních řešení pro ochranu perimetru, vnitřní sítě a Webu. Tato řešení chrání obchodní komunikaci a podnikové zdroje v podnikových sítích, aplikacích, pobočkách, partnerských extranetech a u vzdálených pracovníků. Produktová řada ZoneAlarm je jedna z nejrespektovanějších značek v oblasti zabezpečení Internetu a zahrnuje často oceňovaná řešení pro ochranu koncových bodů sítě, která chrání milióny počítačů proti hackerům, spyware a zcizení dat. Efektivitu nasazení řešení Check Point zvyšuje Open Platform for Security (OPSEC), což je oborový technologický rámec a sdružení založené společností Check Point, které si klade za cíl integraci a interoperabilitu nejlepších řešení od více než 350 předních světových výrobců. Řešení Check Point jsou prodávána, integrována a je jim zajišťován servis přes síť více než 2200 partnerů Check Pointu v 88 zemích světa. Check Point dodává bezpečnostní řešení desítkám tisíc podniků a organizací všech velikostí, mezi zákazníky společnosti patří také 100% firem uváděných v žebříčku Fortune 100.

Témata článku: Software, Bezpečnost, Finanční výsledky, Check, Check Point, Point, Best, Firewall, Safe, Global, Solution, Spyware, Frost, Leadership, Winner

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?