ČESKÝ TELECOM JE AKREDITOVANÝM REGISTRÁTOREM DOMÉNY .EU

ČESKÝ TELECOM se od října stal akreditovaným registrátorem domény .eu, která je nově vznikající doménou Evropské unie určenou pro její občany a firmy sídlící na území některého z 25 členských států. EU doména doplní portfolio ostatních domén jakými jsou .cz, .com, .org a .net, které ČESKÝ TELECOM již několik let nabízí prostřednictvím služby Domain OnLine.

„Prostřednictvím ČESKÉHO TELECOMU může zájemce získat doménu .eu dříve než bude obsazena jiným subjektem, jinou firmou,“ vysvětluje Vlastimil Sršeň, tiskový mluvčí společnosti. Český Telecom navíc úzce spolupracuje s nezávislým orgánem, tzv. validačním agentem, společností PricewaterhouseCoopers, která posoudí nárok na vlastnictví požadované domény. Tím bude zabráněno spekulativním registracím domén, tak jak se stalo při vzniku ostatních nadnárodních domén. Uplatnit prioritní právo na .eu doménu v tzv. sunrise periodě budou mít především držitelé ochranných známek, veřejné a státní orgány a následně i obchodní jména.

Nabízet .eu doménu mohou pouze registrátoři akreditovaní společností EURid, která je nejvyšším správcem evropské domény. V současnosti může .eu doménu v České republice registrovat pouze 10 akreditovaných společností. Novou doménu mohou zájemci získat u svého obchodního zástupce, pomocí online objednávky na https://konto.telecom.cz/ Více informací o podmínkách registrace pro zákazníky je umístněno také na www.domeny.telecom.cz/eu.

Výše poplatku za registraci EU domény během sunrise periody bude závislá na typu prioritního práva uplatňovaného žadatelem. Veřejné a státní orgány orgány zaplatí 1400Kč, žádosti podané držiteli ochranných známek budou zpoplatněny částkou 1700 Kč. Žadatelé prokazující ostatní práva uznávaná v rámci ČR zaplatí za registraci do sunrise periody 3300Kč. Po skončení sunrise periody, tj. 6. dubna 2006) bude možné eu doménu registrovat standardním způsobem, roční registrační poplatek bude 500Kč.

Postup registrace .eu domény
Pokud má fyzická osoba nebo podnikatelský subjekt zájem získat doménu .eu, využije zdarma možnost předregistrace prostřednictvím ČESKÉHO TELECOMU a získá lepší místo v pořadníku, dle kterého bude jeho požadavek dále zpracováván. V rámci tzv. sunrise periody ČESKÝ TELECOM zájemce vyzve, aby se zaregistroval, zaplatil poplatek a požadavek bude předán do EURidu (správce .eu domény). Po splnění požadavků správce domény a potvrzením PriceWaterhouseCoopers, že osoba nebo subjekt má prioritní právo na registrovanou doménu bude výsledek šetření zaslán zákazníkovi a ČESKÉMU TELECOMU. Podmínky týkající se získávání domén v průběhu tzv. sunrise periody naleznete na www.domeny.telecom.cz/eu.

ČESKÝ TELECOM, a. s., člen skupiny Telefónika, je vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb. Podrobné informace o firmě a nabídce jejich služeb jsou k dispozici na www.telecom.cz, která byla oceněna jako BestWeb 2003 v anketě WebTop100.

Mimořádnou pozornost věnuje ČESKÝ TELECOM využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři ČESKÝ TELECOM za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Společnost se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce.

ČESKÝ TELECOM se pravidelně umísťuje na předních místech v soutěži o cenu za informačně nejotevřenější firmu domácího kapitálového trhu Signum Temporis. Na základě hlasování odborné veřejnosti, zástupců tisku a devítičlenné komise obsadil ČESKÝ TELECOM v roce 2003 opět první místo, stejně jako v roce 2001.

ČESKÝ TELECOM, a. s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a. s., patří trvale k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od významných mezinárodních ratingových agentur.

O Telefónice
Z hlediska tržní kapitalizace je Telefónica třetím největším operátorem na světě. Své obchodní aktivity směřuje zejména na trhy pevné a mobilní telefonie. Širokopásmového připojení využívá jako klíčový nástroj pro rozvoj obou těchto technologií.

Společnost je výrazně zastoupena v 17 zemích a má více než 131 milionů zákazníků. Telefónica má významný podíl na trzích v Latinské Americe, kde koncentruje podstatnou část své růstové strategie.

Telefónica je ze 100% obchodovatelná na burze a má více než 1,5 milionů přímých akcionářů. Její vydaný akciový kapitál zahrnuje 4 921 130 397 běžných akcií obchodovatelných na španělské burze (Madrid, Barcelona, Bilbao a Valencia) a na burzách v Londýně, Paříži, Frankfurtu, Tokiu, New Yorku, Limě, Buenos Aires, Sao Paulu a na SEAQ International Exchange v Londýně.

Témata článku: Evropská unie, Sunrise, Telecom, Valencia, Buenos Aires, Madrid, London, Barcelona, Stock, Rating, Sao Paulo

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5