reklama

Ceny ankety Diamantové oko předány

Pražský klub N11 se stal ve čtvrtek 25. ledna 2007 dějištěm slavnostního vyhlášení 13. ročníku ankety Diamantové oko, tradiční soutěže veletrhů Invex a Digitex. Zástupci významných tuzemských i zahraničních společností zde převzali ocenění, jež jejich produktům přiřkli na podzim loňského roku návštěvníci.

Vítězem kategorie Nejlepší produkt pro profesionály se stal ekonomický software Money S3 (výrobce Cígler software), prvenství v kategorii Nejlepší produkt pro domácnosti získal software pro digitální fotografii Zoner Photo Studio 9 (výrobce Zoner software). Mediálním partnerem ankety se stalo vydavatelství Computer Press, jehož šéfredaktoři rozdali v rámci večera sedm ocenění jednotlivých časopiseckých titulů.

Tradiční anketa přinesla v 13. ročníku zásadní změnu. Návštěvníci již nevolili nejlepší expozice, ale pouze nejlepší výrobky, služby a technologie, které byly k vidění na obou veletrzích. „Vzhledem k rozšíření nabídky výrobků z oblasti spotřební elektroniky a digitální zábavy v rámci veletrhu Digitex se stala jediná kategorie produktů nevyhovující, proto jsme přistoupili k výběru nejlepších produktů pro oba veletrhy odděleně,“ upozorňuje Petr Ondrášek, vedoucí manažer veletrhů Invex – Digitex. Konečné pořadí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích bylo následující:

Diamantové oko veletrhu INVEX 2006 - nejlepší produkt pro profesionály:

 1. ekonomický software Money S3, výrobce Cígler software
 2. procesor Intel Core 2 Duo, výrobce Intel
 3. antivirový program NOD32, výrobce Eset software

Diamantové oko veletrhu DIGITEX 2006 - nejlepší produkt pro domácnosti:

 1. software pro digitální fotografii Zoner Photo Studio 9, výrobce Zoner software
 2. smartphone Nokia N93, výrobce Nokia
 3. digitální zrcadlovka Canon EOS 400D, výrobce Canon

Změna kategorií, ale i jednodušší způsob hlasování v anketě přilákal rekordní počet hlasujících – téměř dvojnásobek počtu přechozího ročníku. Započítáno bylo po vyloučení duplicit 10.735 hlasů, výsledky jsou tedy poměrně reprezentativním názorem návštěvníků. Hlasující bezpochyby přitáhly i atraktivní ceny v celkové hodnotě přesahující 250.000,- Kč. Své nové majitele tak najde například PC sestava, notebook, digitální fotoaparát, PMP přehrávač, mobilní telefon a řada dalších zajímavých cen.

Nejlepší třicítka produktů ankety Diamantové oko v absolutním pořadí (bez rozlišení kategorie):

 1. software pro digitální fotografii Zoner Photo Studio 9 (PAV V-86)
 2. ekonomický software Money S3 (PAV V-56)
 3. procesor Intel Core 2 Duo (PAV D-07)
 4. antivirový program NOD32 (PAV V-75)
 5. smartphone Nokia N93 (PAV F-51)
 6. digitální zrcadlovka Canon EOS 400D (PAV B-24)
 7. notebook HP Pavilion dv6100 Entertainment (PAV B-25)
 8. smartphone Sony Ericsson K800i (PAV F-51)
 9. herní konzole Xbox 360 (PAV C-01)
 10. plazmový TV Philips 42PF9831D (PAV A1-102)
 11. centrum domácí zábavy X-Play s technologií Intel Viiv (PAV D-07)
 12. smartphone Sony Ericsson P990i (PAV F-51)
 13. multimediální televize přes internet O2 TV (PAV B-36)
 14. sestava LCD TV Sony Esprit L1 (PAV B-21)
 15. smartphone Nokia N73 (PAV F-51)
 16. digitální zrcadlovka Olympus E-400 (PAV B-23)
 17. digitální fotoaparát Olympus SP-510 Ultra Zoom (PAV B-23)
 18. operační systém Suse Linux Enterprise Desktop (PAV  B-06)
 19. myš Logitech MX Revolution (PAV  C-01)
 20. reproduktory Bowers & Wilkins prestige (PAV  A1-108)
 21. mini HD videokamera Canon HV10 (PAV B-24)
 22. hra Flatout 2 (PAV D-03)
 23. hybridní HD-ILA televizor JVC HD-70ZR7 (PAV  B-12)
 24. kapesní komunikátor HTC TyTN Hermes (PAV B-30)
 25. komplexní GPS navigace Wayfinder Navigator 6 (PAV B-30)
 26. MP3 přehrávač Cowon iAudio A6 (PAV B-14)
 27. navigace v mobilním telefonu O2 navigace (PAV PAV B-36)
 28. digitální fotoaparát Fujifilm FinePix 9600 (PAV B-11)
 29. digitální kamera JVC Everio GZ-MG505 (PAV B-12)
 30. digitální fotoaparát Samsung NV70PS (PAV B-31)

Ceny mediálních partnerů soutěže „Diamantové oko“ o nejlepší produkt veletrhů Invex – Digitex už znají své adresáty.

Časopis Jak na počítač ocenil „nejlepší produkt pro domácího uživatele“ a vybral multifunkční tiskárnu Canon Pixma MP510 za malé nároky na prostor a ekonomický tisk vynikající kvality. Na Digitexu ji vystavovala firma Canon, a to v pavilonu B.

Časopis Computer ocenil jako „nejlepší počítačový produkt“ procesor Intel Core 2 Duo, současný nejvýkonnější desktopový procesor za výbornou cenu a vzhledem k výkonu i nízkou spotřebu. V několika počítačových sestavách byla k vidění třeba v pavilonu D nebo v nové produktové řadě notebooků HP v pavilonu B.

Časopis Connect vybíral „nejlepší produkt pro podnikové informační systémy“ a vybral VMware Server – nástroj pro virtualizaci a konsolidaci serverů a PC společnosti Clarionet. Prohlédnout jste si jej mohli u firmy Novell v pavilonu B.

Časopis Mobility, který vybíral „nejlepší mobilní zařízení“ a zvolil telefon Sony Ericsson W850i za výbornou kombinaci špičkově vybaveného mobilního telefonu a zdařilého hudebního přehrávače v jednom zařízení. Vidět jste jej mohli společně se všemi současnými mobily v unikátní expozici Mobility Hall v pavilonu F.

Časopis Doupě vybíral „nejlepší herní hardware a zařízení“. Za vynikající herní možnosti a příznivou cenu zvolil herní konzolu Xbox 360 společnosti Microsoft. K vidění byla v pavilonu C.

Časopis Home Cinema udělil cenu „nejlepšímu produktu pro audio/video“. Zvolil unikátní reprosoustavu Bower & Wilkins Nautilus za nepřekonatelný zvuk a design. Dokonalý zvuk dvoučlenné reprosoustavy v celkové hodnotě 3 miliony 600 tisíc korun jste si mohli poslechnout v pavilonu A1.

Časopis DIGIfoto vybíral „nejlepší produkt pro digitální fotografii“ a vybral program Zoner Photo Studio 9, který v nové verzi nabízí vylepšení i pro velmi pokročilé tvůrce fotografií – především možnost zpracování fotografií v barevné hloubce šestnáct bitů na kanál nebo automatické propojení fotografií s daty z GPS přijímačů. Demonstraci programu jste mohli shlédnout v pavilonu V.

Témata článku: Ankety, Sony Ericsson, Canon EOS, Money, Ericsson, EOS, Canon Pixma, Fujifilm Finepix, HP Pavilion, LCD TV, Hermes, Esprit, Nautilus, Prestige, Revolution

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek
reklama
reklama