Canopus ohlásil kartu EDIUS NX for HDV pro PCI Express

San Jose, California, USA – Canopus uvedl další jednu z prvních PCI Express karet pro střih videa.

Canopus dnes ohlásil kartu EDIUS NX for HDV ve verzi pro sběrnici PCI Express. Jedná se o jedno z prvních řešení pro digitální video a PCI Express sběrnici.

Karta je dodávaná s novou verzí střihového softwaru EDIUS Pro 3.6, nabízí nativní střih HDV, DV, nekomprimovaného SD, MPEG-2 a MPEG-1 formátů a přidává podporu nových HDV formátů JVC 720p (24/25/30) a Canon 1080/24.

EDIUS Pro 3 je navržen pro maximální výkon nově i s podporou Dual Core procesorů a nabízí funkce jako je kompozice, chroma klíč, titulkování a export do různých formátů. EDIUS Pro 3 také disponuje funkcí pro přímé pálení z časové osy na DVD.

Kromě plné podpory střihu nativních HDV klipů v jejich originálním MPEG-2 TS formátu, EDIUS NX for HDV umožňuje uživatelům střih ve vlastním velmi kvalitním Canopus HQ kodeku s variabilním datovým tokem pro zvýšenou kvalitu a rychlost realtime výkonu při vlastním střihu. EDIUS NX for HDV umožňuje také nabírání SD analogového materiálu v nekomprimovaném, bezztrátovém a DV formátu.

K EDIUS NX for HDV je možno dokoupit Expansion Kit. Ten obsahuje breakout panel pro snadný přístup ke všem konektorům, dále je dodáván s Inscriber TitleMotion HD – nejvyšší verzí profesionálního titulkovače, který kromě běžné práce s titulky umí i práci v 3D prostoru a animaci. Součástí balení je také DVD autoringový software Ulead DVD Workshop Express a Sony Screenblast ACID 4.0 pro tvorbu zvukových smyček.

Dostupnost a cena
EDIUS NX for HDV pro PCI Express bude dostupný v průběhu prosince za cenu 31.900 Kč bez DPH.

Témata článku: Video, Software, Express, Breakout

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5