Borland Delphi 2006 a C++ Builder 2006 přinášejí zásadní nové vlastnosti pro urychlení vývoje aplikací na platformách Microsoft Windows a .NET

11. října 2005
Podíl Firefoxu kolísá kolem 8 %
Rozšířená vývojová prostředí jsou nabízena jako součást produktu Borland Developer Studio, tedy vícejazyčného vývojového prostředí pro Microsoft Windows a .NET.
Borland Delphi 2006 a C++ Builder 2006 přinášejí zásadní nové vlastnosti pro urychlení vývoje aplikací na platformách Microsoft Windows a .NET

Praha, 11.10.2006 – Společnost Borland Software Corporation, celosvětově vedoucí dodavatel nástrojů pro optimalizaci dodávání software (Software Delivery OptimizationTM, SDO), oznámila novou verzi nástrojů Borland® Delphi™ a Borland® C++ Builder pro rychlý vývoj aplikací. Produkty Delphi 2006 a C++ Builder 2006 mají nové významné vlastnosti pro zvýšení produktivity a posílení výkonu a spolu s novým produktem C#Builder 2006 jsou navrženy tak, aby pomohly vývojovým týmům zbavit se zdlouhavých vývojových úloh. Jejich použitím získají týmy možnost rychle a s nízkými náklady dodávat aplikace podnikové třídy pro prostředí Windows.

Delphi 2006, C++ Builder 2006 a C# Builder 2006 jsou nabízeny společně jako součást produktu Borland Developer Studio, tedy vícejazyčného vývojového prostředí pro aplikace na platformách Microsoft Windows a .NET. Jde o jediné integrované vývojové prostředí (IDE) obsahující podporu tvorby aplikací v jazycích Delphi/Delphi .NET, C, C++ a C# z jediného prostředí. Zákazníci, kteří si zakoupí libovolný z jednotlivých produktů, získají podporu všech čtyř jazyků bez jakýchkoli dalších nákladů a možnost pružně si přizpůsobovat nastavení specifická pro jednotlivé jazyky.

“Vývojáři jsou jádrem naší vize optimalizace dodávání software a nacházejí se v srdci životního cyklu vývoje aplikací”, řekl pan Boz Elloy, starší viceprezident pro produkty u společnosti Borland. “Zavázali jsme se pokračovat v podpoře společenství vývojářů v jazycích Delphi, C++ a C#. Náš výzkumný a vývojový tým naslouchal hlasu těchto věrných společenství a odpověděl na jejich přání intenzivním zaměřením na kvalitu a produktivitu. Do produktů byla přidána klíčová nová rozšíření vývojového prostředí v oblasti produktivity a vznikla tak plně integrovaná sada nástrojů pro řízení životního cyklu aplikací (ALM) včetně zabudované správy změn a správy verzí, modelování a další nástroje pro rychlý návrh aplikací.”

Delphi 2006: mocný zesilovač výkonu

Produkt Delphi 2006 je navržen tak, aby pomohl vývojovým týmům bez ohledu na jejich velikost získat schopnost konkurence zvýšením individuální i týmové produktivity.  Moderní vylepšení Delphi 2006 jako systém “živých” vzorů, pokročilé možnosti pro refactoring, které automatizují změny zdrojového kódu a dokonalá integrace s nástroji Borland ALM – spojená s vyšším výkonem vývojového prostředí a velkým důrazem na jeho stabilitu a kvalitu – pomáhají snížit náklady a čas na tvorbu, správu a rozšiřování aplikací pro Windows a .NET.

Uživatelé Delphi mohou zrychlit vývoj zabudovanou podporou zpětného inženýrství, rychlou tvorbou prototypů a progresivní integrací vývojového prostředí s modelováním v jazyce UML, správou požadavků, verzováním, sledováním chyb a spoluprací v týmech. Delphi 2006 umožňuje práci s Microsoft .NET Framework, ASP.NET, VCL.NET, VCL a tím dává týmům správné nástroje pro prakticky jakýkoli vývojový úkol. Navíc Delphi podporuje jak Win32, tak .NET a tak je možno dále rozvíjet či udržovat stávající aplikace pod Win32 a přitom mít jednoduchou možnost přejít kdykoli na .NET a další generace aplikací pro Windows.

“Delphi 2006 je radost používat”, říká pan Peter Norris, ředitel společnosti Air Software, vývojové a konzultační firmy ve Spojeném království. “Některé z nových vlastností jsou jednoduché a snadno se používají, ale přitom nerozumím, jak jsem bez nich mohl vůbec pracovat. Nejvíc se mi líbí novinky v platformě ECO III. Stavové diagramy jsou velmi silnou novinkou ECO; navíc podpora opakovaně použitelných balíčků ECO mi umožní znovu použít části modelů v mnoha různých typech aplikací. To mi ušetří spoustu času a peněz.”

Unikátní šablona pro tvorbu podnikových aplikací v Delphi 2006 s názvem ECO III poskytuje cenné služby jako objektově-relační mapování a transparentní persistenci objektů. Vývojáři jsou tak odstíněni od složitosti a fádnosti tvorby a údržby služeb vyrobených pro zákazníky na míru.

ECO III též posunuje MDD – vývoj podle modelu – do oblasti reality. Šablona pro modelový vývoj je zvlášť šikovná pro tvorbu webových služeb, ASP.NET a databázových aplikací s Windows Forms. Aplikace vytvořené na základě modelu je nyní možno efektivně vytvářet pomocí nového synchronizačního serveru ECO, který nabízí vícenásobné a synchronizované objektové vyrovnávací zásobníky pro zvýšení škálovatelnosti a výkonu. Novinkou v ECO III je též možnost návrhu stabilních a spolehlivých podnikových aplikací na úrovni stavových diagramů; týmy se tak mohou zaměřit na návrh podle obchodních modelů vyšší úrovně místo na nízkoúrovňové kódování aplikací.

Další informace o významných rozšířeních vlastností Delphi 2006:

  • Nové vlastnosti zvýšení produktivity vývojového prostředí – systém “živých vzorů” umožní uživatelům procházet políčka a vstupní body libovolné šablony s využitím vlastnosti dokončování kódu s názvem “Smart Block”, která předvídá strukturu bloku a sama jej uzavírá během zápisu. Další novou vlastností je změnový sloupec (“Change Bar”) indikující pozměněné řádky a řádky změněné a uložené během sezení.
  • Rozšířená knihovna vizuálních komponent – vylepšení VCL v Delphi 2006 poskytuje snadno použitelné grafické uživatelské rozhraní s velkým výběrem komponent. Nové nástroje “Live Designer” umožní uživatelům táhnout čáry, okraje a výplně s textovým zarovnáváním. Nové panely “Flow Panel” a “Grid Panel” nabízejí nástroje pro práci s formuláři v HTML a ve tvaru tabulek.
  • Rozšířená integrace vývojového prostředí s nástroji ALM – zákazníci používající Delphi 2006 nyní mohou řídit celý vývojový proces s využitím integrace s produkty Borland pro řízení životního cyklu aplikací včetně nástroje StarTeam pro řízení změn a správu konfigurací, modelování v nástroji Together a řešení správy požadavků v nástroji CaliberRM. Klientské části nástrojů StarTeam a CaliberRM jsou nyní integrovány přímo do vývojového prostředí.

Úplný seznam vlastností Delphi 2006 najdete na adrese http://www.borland.com/delphi.

C++ Builder 2006:  podpora vývoje stabilních a spolehlivých aplikací v C++

V rámci vývoje produktu Borland Developer Studio vylepšila a obohatila společnost Borland i své populární vývojové prostředí C++Builder o nejmodernější vlastnosti pro rychlý vývoj aplikací a integraci s nástroji pro řízení životního cyklu vývoje aplikací v jazycích C a C++. Toto nové a zásadní vylepšení produktu poskytuje vývojářům v C++ mnohé z vlastností, které týmy používající jazyky C++ mimo prostředí Windows, Delphi a Java získaly v posledních letech a ještě přidává mnoho navíc. C++ Builder 2006 poskytuje nové možnosti konfigurace sestavování a správy projektů, které mají pružnost a sílu snadno organizovat vícenásobná nastavení sestavování, stejně tak jako návrh standardních i webových aplikací typu “WISIWYG”.

Navíc C++ Builder 2006 obsahuje nové a pokrokové vlastnosti vývojového prostředí v prakticky stejném rozsahu jako u Delphi 2006 – systém kódových šablon, správce historie, panel struktury C++ a vylepšené nástroje pro práci s databázemi a přistup k aplikačním datům. Další klíčové výhody produktu C++ Builder 2006 následují:

  • Vylepšená knihovna vizuálních komponent (VCL) – poskytuje vývojářům v C++ možnost využít stejnou paletu opakovaně použitelných komponent VCL od nezávislých dodavatelů, kterou mají k dispozici uživatelé Delphi.
  • Rozšířená integrace vývojového prostředí s nástroji ALM – poskytuje úplnou integraci vývojového prostředí s nástroji Borland pro řízení životního cyklu aplikací včetně podpory verzování, správy požadavků, sledování chyb a týmové spolupráce.
  • Úplné řešení pro Windows – poskytuje kromě podpory jazyků C/C++ i úplnou podporu pro rychlý vývoj aplikací v jazycích C#, Delphi Win32 a Delphi .NET

Úplný seznam vlastností produktu C++ Builder najdete na adrese http://www.borland.com/cbuilder.

C#Builder 2006: nejlépe udržované tajemství v sadě nástrojů vývojáře .NET

C#Builder 2006 je též součástí produktu Borland Developer Studio a přináší možnosti skutečně podnikového vývoje v oblasti platformy .NET. Je zvláště vhodný pro vývojové vedoucí pracovníky a vedoucí projektů, kteří potřebují vyvíjet rozsáhlé aplikace na platformě .NET, spravovat a udržovat projekty v C# a zvláště takové, které jsou přenášeny z projektů Java/J2EE a C++ do prostředí C#. Produkt poskytuje podnikový modelový rámec ECO III s možnosti dobře známými vývojářům J2EE, jako jsou například: objektově-relační mapování, persistence, modelování v UML, transakce, podpora životního cyklu vývoje aplikací. Vývojové a přechodové problémy se využitím těchto vlastností významně omezují. Uživatelé C# mohou navrhovat aplikace na úrovni stavových diagramů a tím odstranit časově náročnou aplikační práci na úrovni kódu.

Integrace s modelováním pomocí nástroje Borland Together umožňuje využít zpětného inženýrství a zjednodušit tak udržovatelnost aplikací pomocí dvoucestných nástrojů Live Source™ zajišťujících trvalou synchronizaci kódu a modelů. C#Builder 2006 též umožní vývojářům v C# optimalizovat vývoj podnikových aplikací na platformě .NET pomocí integrovaných auditů a metrik, správy požadavků a nástrojů pro správu zdrojového kódu.

Dostupnost

Delphi 2006, C++ Builder 2006 a C# Builder 2006 jsou součástí produktu Borland Developer Studio. Ten bude možno v České republice a Slovenské republice předběžně objednávat od 17.10.2005 prostřednictvím webového obchodu Borland s.r.o. na adrese http://shop.borland.cz, první dodávky produktů se očekávají koncem roku 2005. Zákazníci, kteří si produkt předběžně objednají před datem 1.12.2005 získají slevu 15% z ceny. Pro objednávky upgrade podané do 15.12.2005 budou zvýhodněni i současní majitelé produktu Delphi 2005; dodatečná sleva bude zveřejněna dne 17.10.2005 na webovém obchodě Borland s.r.o.


O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL) založená v roce 1983 je vedoucím globálním dodavatelem řešení optimalizace dodávání software nezávislých na platformě. Společnost poskytuje software a služby, které sjednocují lidi, procesy a technologie potřebné pro maximalizaci obchodní hodnoty software.  Chcete-li se dozvědět více o dodávání kvalitního software včas a s dodržením rozpočtu, navštivte http://www.borland.cz/, http://www.borland.com/ nebo Borland Developer Network http://bdn.borland.com/.

Témata článku: Windows, Delphi, Alma, Developer

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky