reklama

Bezdrátová síť Volný nově na technologii WiMax

16. březen 2007. VOLNÝ, přední český telekomunikační operátor, mění technologii své bezdrátové sítě v licencovaném kmitočtovém pásmu 3,5 GHz. Ze stávající přístupové technologie BreezeAccess OFMD přechází na standard WiMax. Služby na nové technologii jsou dostupné již v osmi městech ČR.

VOLNÝ zahájil modernizaci stávající bezdrátové sítě již v lednu. Stávající technologie BreezeAccess OFDM, kterou dodává společnost Intelek, je kompletně nahrazována novou technologií BreezeMax (standard WiMax) od stejného dodavatele. Technologie již byla úspěšně spuštěna v Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Rokycanech, Sokolově a v Teplicích. Modernizace probíhá postupně a celkem se jedná o 23 měst celé ČR, jejichž pokrytí se plánuje do konce první poloviny roku 2007.

Nová technologie umožní kromě připojení k internetu nabízet i telefonní službu s garantovanou kvalitou, která bude již kompletně nezávislá na pevné telefonní lince od TO2. Kompletní nezávislost na infrastruktuře jiného operátora nám umožní nabízet velmi zajímavé cenové podmínky za hlasové i datové služby.
V rámci hlasových služeb VOLNÝ nabídne až 8 ISDN2 linek (tzn. až 16 hlasových kanálů). Nabízené internetové připojení je v rychlostních tarifech 512, 1024 a 2048 Kbit/s.

„Díky přechodu na novou technologii WiMax jsme zase o krok napřed. Kompletní nezávislost na infrastruktuře jiného operátora nám, kromě jiného, umožní nabízet hlasové i datové služby za velmi zajímavé ceny,“ říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

Výhody standardu WiMax jsou jednoznačné:

  • Umožňuje provoz nejen datových služeb, ale i hlasových služeb s garantovanou kvalitou.
  • Má několikanásobně vyšší kapacitu základnové stanice oproti původní technologii – umožňuje nabídnout zákazníkům vyšší rychlosti připojení.
  • Zaručuje další vývoj a podporu ze strany výrobců technologií.
  • Má nižší nároky na servis, je možné snížení počtu a délky výpadků poskytované služby = vyšší kvalita služby pro zákazníka.
  • Do budoucna umožňuje využívat jedinou technologii na bázi WiMax pro různá kmitočtová pásma (jak licencovaná tak nelicencovaná) = pro zákazníka i operátora snadný přechod na jinou službu.

 

Témata článku: 2048

reklama
Určitě si přečtěte

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

AMD oficiálně představilo procesory Ryzen. Známe i jejich české ceny

** AMD uvedlo první tři procesory Ryzen 7 ** Všechny budou pracovat s osmi jádry a šestnácti vlákny ** Na pulty obchodů se dostanou už za týden

22.  2.  2017 | Stanislav Janů | 134

5 specialit, které budou v příštím Firefoxu. Ale musí vás nejprve nadchnout

5 specialit, které budou v příštím Firefoxu. Ale musí vás nejprve nadchnout

** Vyzkoušejte si speciality, na kterých pracuje Mozilla ** Vývojáři se podle vás rozhodnou, jestli to má smysl ** Nově přibyl skvělý experiment Snooze Tabs

26.  2.  2017 | Jakub Čížek | 47

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

Remix Singularity: Microsoft si na tom vylámal zuby. Jak dopadne Android?

** Microsoft do svých telefonů integroval desktopové prostředí ** Moc to ale nevyšlo, chyběl pořádný výkon ** Teď to zkoušejí ex-googleři s Remix Singularity

23.  2.  2017 | Jakub Čížek | 74

Nejbizarnější virus pro Android? Falešný Avast obalený falešným PornHubem, za který zaplatíte 100 dolarů

Nejbizarnější virus pro Android? Falešný Avast obalený falešným PornHubem, za který zaplatíte 100 dolarů

** Autorům ransomwaru pro Android se nedá upřít jedna věc ** Mají zvrácený smysl pro humor ** Vydávají se za Avast, FBI nebo třeba NSA

24.  2.  2017 | Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama