Barracuda rozšiřuje ochranu počítačů před spywarem

Praha 21. února 2006 – Americká společnost Barracuda Networks doplnila svůj Spyware Firewall o nástroj, který rozšiřuje jeho schopnosti o možnost odstranit malware z již infikovaných stolních počítačů. Administrátoři podnikových sítí tak dostávají nového účinného pomocníka proti spyware.

Nový doplněk se jmenuje Barracuda Spyware Removal Tool. Je to modul ActiveX vložený do verze 2.0 Barracuda Spyware Firewallu. Tento firewall se tak podle prezidenta Barracuda Networks Deana Draka stal nejkompletnějším protispywarovým řešením na světovém trhu.

Barracuda Networks se specializuje na podnikové antispamové a antispywarové firewally.  Má více než 30 tisíc zákazníků, například Adaptec, Barnes & Noble, Caltrans, CBS, Georgia Institute of Technology, IBM, NASA, Pizza Hut, Union Pacific Railroad Company nebo americké ministerstvo financí. Firewally Barracuda na českém trhu distribuuje pražská společnost Gesto Communications.

Barracuda Spyware Firewall efektivně monitoruje vstupní a výstupní spojení se sítí, aktivitu na gateway, blokuje malware, identifikuje všechny nakažené stroje na síti a upozorňuje administrátora. Jakmile je infikovaný stroj nalezen, nový Removal Tool dovolí administrátorovi odhalit a pak odebrat jakýkoliv malware. Firewall a jeho doplňky aktualizují spyware a virové definice každou hodinu přes Barracuda Energize Updates.

Navíc nyní, je-li to možné, Barracuda Spyware Firewall ukazuje hostname napadených strojů. Tato vlastnost velmi usnadňuje administrátorům zjistit, který stroj byl napaden, a použít nástroj pro odebrání spyware. Dále jim umožňuje zakázat nebo povolit síťový provoz jakékoliv aplikace, například IM, mediálních aplikací, update, různých nástrojů atd. Také nabízí nový systém hlášení u Barracuda Spyware Firewall 610 a 810, ve kterých je například využívání nejrozšířenějších webových browserů podle počtu kliků a množství přenesených dat, nejnavštěvovanější stránky (také podle kliků a dat).

Kontakt: Gesto Communications, Ing. Jiří Línek, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, secretary@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10, www.gestocomm.cz

Témata článku: Barracuda, Firewall, Spyware, Silver, Drak, Draka, Pizza, Georgia, Pacific, Union

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?