AVG Anti-Virus dosáhl v testech 100% úspěšnost a získal certifikát TÜV

Nezávislé testování potvrdilo 100% úspěšnost antivirového software AVG Anti-Virus od společnosti GRISOFT. Software detekoval všechny varianty škodlivých kódů, vyskytujících se ve vzorku WildList 10/2005.

Göttingen, 7. března 2006 - Společnost Jürgen Jakob Software Development jako německý zástupce společnosti GRISOFT, s.r.o. ohlásila, že AVG Anti-Virus získal TÜV certifikát za „Monitored Antivirus-Protection“. Konkrétně produkt AVG 7.1 Professional Single User Editon charakterizuje certifikát takto: „Tento antivirový software identifikuje 100% všech virů  uváděných v seznamu WildList 10/2005, především pak v emailové komunikaci“. (Certifikát můžete vidět zde) . TÜV průmyslová certifikace je dalším potvrzením vysoké kvality ochrany, kterou AVG Anti-Virus poskytuje.
 
Test je založen na souboru reálných virů, který publikuje organizace Wild-List. Tvoří ji přibližně 80 IT-specialistů, pozorujících celosvětově elektronická nebezpečí, způsobená  například  počítačovými viry. Tito odborníci píší ověřené zprávy o infekcích, sbírají vzorky virů a průběžně publikují výsledky v aktuálním seznamu. Seznam WildList 10/2005, použitý pro tento test, obsahuje okolo 1654 variant boot-virů, infikovaných programových souborů, e-mailových červů, dokumentů sady MS Office s makro-viry a skript-virů. Testování prokázalo, že AVG Anti-Virus 7.1 se standardním nastavením  měl 100% detekční úspěšnost na viry, obsažené ve vzorku. Produkt navíc nevykazoval žádná falešná varovná hlášení, tedy nesprávné označení neškodného programu jako viru, případně některého souboru jako infikovaného.

„Komerční antivirové řešení AVG Anti-Virus 7.1 předvedlo velmi dobrý výkon v oblasti celosvětově se vyskytujících  virů ze souboru WildList,“ řekl Guido Hermanowski z TÜV Saarland Group. “Je také pozitivní, že skener v našem testu  nehlásil žádné falešné poplachy“, doplnil.

Kvůli udržování TÜV certifikátu bude testace AVG Anti-Viru dále pokračovat, konkrétně v  měsíčních laboratorních testech. Seznam virů se totiž průběžně mění i rozšiřuje a závisí tedy  na aktuální efektivitě produktu proti virovým útokům, známým z WildListu. Testování provádí Tekit Konsult Bonn (www.tekit.de), která  je společností TÜV Saarland Group. Principem TÜV certifikace je zkoušení podle pravidel IT bezpečnosti v souladu s BSI-Manual pro základní ochranu a v souladu s certifikátem, stanoveným inspekční zprávou. Aktuální certifikát TÜV pro AVG Anti-Virus platí do 31. ledna.2007.

O společnosti GRISOFT

Společnost GRISOFT byla založena v roce 1991. Od samého počátku svojí existence se zabývá vývojem bezpečnostního software, které chrání počítače před viry. Primárním cílem společnosti GRISOFT je zásobování trhu co nejkomplexnější a aktivní ochranou počítačů. Produkty se dostávají do obchodní sítě s pomocí autorizovaných resellerů a internetu. Řada AVG Anti-Virus podporuje všechny hlavní operační systémy i platformy a dnes ji využívá více než 30 milionů uživatelů na celém světě.

Témata článku: Software, Antivirus, AVG

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Jmeno 28. 3. 2006 19:10:38
    Tak opravdu nevim jak na toto reagovat.
    To jako ze staci mit u...
Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?