Austro-Bohemia spouští internetové účetnictví – Medor4

15. prosince 2010
Novinky pro testování aplikací

Společnost Austro-Bohemia právě spouští novou internetovou službu (www.internetove-ucetnictvi.cz), která přináší aplikaci podvojného účetnictví, jež není potřeba instalovat, spravovat, zálohovat, apod. Jediné, co je opravdu potřeba, je běžný webový prohlížeč a standardní připojení k Internetu.

Tato nová služba od společnosti Austro-Bohemia je pravé řešení pro ty, které zdržuje zdlouhavá a složitá instalace programů a věčné přenášení dat z práce domů a naopak. „Celý projekt vznikl na základě potřeby našich partnerů, jejichž jednotlivá pracoviště jsou rozmístěna po území České a Slovenské republiky, přičemž vyžadují co nejsnazší přístup do podnikového informačního systému (včetně účetnictví). Z tohoto důvodu se nám jevilo jako nejlepší řešení vytvořit informační systém prostřednictvím webových technologií (ASP. NET) a zahrnout do něj i modul účetnictví,“ uvádí ke spuštění nové služby Ing. Pavel Randák, jednatel společnosti Austro-Bohemia.

Pravděpodobně díky rostoucímu trendu poskytování služeb za použití webových aplikací (cloud computing), se tato část systému stala velmi poptávanou.Z toho důvodu byla počátkem října tohoto roku oddělena a začala být nabízena formou standardní služby (SaaS), která je nyní přístupná takřka komukoliv. Součástí tohoto kroku bylo i spuštění propagačního webu – www.internetove-ucetnictvi.cz, kde lze nalézt všechny důležité informace o produktu (popis funkcí, zajištění bezpečnosti, demoverze, ceny, objednávka, kontakt, atd.).

Většina moderních účetních programů disponuje maximálně jednoduchým webovým rozhraním, které pouze dovoluje omezený přístup do systému, proto lze považovat za největší výhodu této služby její širokou dostupnost a snadnost užívání. Další nespornou výhodou je vysoká bezpečnost uložených dat a možnost přístupu více uživatelů současně. V neposlední řadě jsou to i automatické aktualizace a neustálé vylepšování a rozšiřování poskytované funkcionality, nebo fakt, že uživatelé neplatí za nákup softwaru, ale pouze za jeho užití.

Témata článku: Bohemia

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5