Asseco přebírá PVT

Dne 5. 1. 2007 převzala společnost Asseco Poland SA od společnosti Prokom Software SA 100% balík akcií společnosti PVT, a.s. Nabytí akcií PVT, a.s., bylo součástí fúze polských společností Asseco Poland a Softbank SA. Fúze byla dokončena zápisem u obchodního soudu ve Varšavě dne 4. 1. 2007. Tímto právním aktem vstoupila do skupiny Asseco společnost PVT, a.s. – jedna z největších IT firem v České republice.

Společnost PVT změní v nejbližší době obchodní jméno na Asseco Czech Republic a stane se českým pilířem kapitálové skupiny Asseco. Asseco Czech Republic, stejně jako Asseco Poland a Asseco Slovakia bude připravovat vstup na varšavskou Burzu cenných papírů. Prostředky získané z emise cenných papírů budou sloužit k dalšímu rozvoji kapitálové skupiny Asseco ve střední Evropě.

Asseco Poland SA (www.asseco.pl) je největší polská firma, která v mezinárodním měřítku vytváří vlastní software pro finanční sektor, kótovaná na Burze cenných papírů ve Varšavě s tržní kapitalizací více než 2,5 mld. PLN, je lídrem v procesu budování Centra vývoje vlastního SW ve střední Evropě. Asseco Poland zajišťuje komplexní nabídku pro  finanční instituce, veřejnou správu, komerční sféru a utility. Skupina v současné době působí na trzích v Polsku, na Slovensku a v České republice. Plánuje expanzi do Ruska, Rumunska, Bulharska a Maďarska. V blízké budoucnosti bude ve skupině pracovat více než 3 000 pracovníků.

Témata článku: Software, Czech Republic

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?