Asociace.BIZ změnila název

Praha 28. května 2007 - Asociace.BIZ – Asociace dodavatelů internetových řešení, o.s., je nový název sdružení IT společností a internetových agentur specializujících se na vývoj internetových/intranetových řešení a on-line marketing.

Ve světě je pro tyto společnosti obecně přijímáno označení „interactive agencies“. České prostředí je ale odlišné. Pojem „agentura“ je zde velmi blízký svému původnímu latinskému významu - zastupitelství. Zastupitelství nebo také jednatelství, které zprostředkovává a zastupuje. Tento význam však vystihuje služby poskytované členy Asociace.BIZ pouze částečně, reprezentuje zejména oblast návrhů on-line marketingových konceptů, jejich kreativní produkci a zprostředkování nákupu on line médií. Pojem „agentura“ má však velmi daleko k oblasti vývoje software: e-shopům, intranetům a portálovým technologiím, obecně označovaným jako „internetová řešení“.

Asociace.BIZ od svého založení používala označení „Asociace.BIZ – poskytovatelé internetových řešení“. Řada klientů si ovšem pod tímto pojmem jako první vybavila „poskytovatele připojení k internetu“, tedy ISP.

Nový název „Asociace.BIZ – Asociace dodavatelů internetových řešení“ má lépe vyjádřit šíři služeb sdružených společností v oblasti internetu a interaktivních médií. Tedy v oboru, který spojuje technologický vývoj software pro tato média na jedné straně a marketingová a kreativní interaktivní řešení na straně druhé.

Témata článku: Software, Intranet

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?