ARCDATA vyhlašuje soutěž Student GIS Projekt 2009

ARCDATA vyhlašuje soutěž Student GIS Projekt 2009

Společnost ARCDATA PRAHA, s.r.o., vyhlašuje soutěž Student GIS Projekt 2009. Tato soutěž je určena všem studentům, kteří se zajímají o problematiku GIS a vytvořili (či ještě pracují) na projektu využívajícím produkty společnosti ESRI. Do soutěže lze přihlásit seminární, bakalářskou, diplomovou nebo disertační práci, která byla zpracována v letech 2007–2009.

Geografické informační systémy (GIS) se používají v mnoha oblastech lidské činnosti, např. veřejné správě, dopravě, inženýrských sítích, lesnictví, obchodu, územním plánování, vodním hospodářství, vojenství, zemědělství atp. Geoinformatika se stala běžným předmětem výuky na většině vysokých škol a univerzit v ČR.

Vyvrcholením soutěže Student GIS Projekt 2009 se stane 5. studentská konference, která se bude konat v Kongresovém sálu Masarykovy koleje v Praze 6 – Dejvicích. Přihlášení soutěžící zde budou prezentovat svůj projekt formou přednášky a posteru, odborná porota spolu s návštěvníky vybere nejlepší z nich. Vítěz soutěže rovněž přednese svůj projekt na 18. konferenci GIS ESRI v ČR, která se uskuteční 21.–22. 10. 2009.

Závazné termíny:

  • 17. 4. 2009 – uzávěrka přihlášek do soutěže
  • 28. 8. 2009 – odevzdání závěrečné zprávy z projektu a závazné přihlášky na studentskou konferenci
  • 7. 10. 2009 – termín konání 5. studentské konference

Více informací o projektu, přesné podmínky účasti, přihlášku a 1. cirkulář konference najdete na webových stránkách ARCDATA PRAHA, s.r.o.: http://www.arcdata.cz/akce/student-gis-projekt-2009/.

Témata článku: Poster

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky