Apple získal tři ocenění za technologie roku 2006 od prestižního časopisu InfoWorld

Technologiemi roku byly vyhlášeny desktop Apple Power Mac G5 Quad a operační systémy Mac OS X Server v10.4 a Mac OS X v10.4 Tiger.

Praha – 6. ledna 2006 — Společnost Apple získala od prestižního testovacího centra odborného amerického časopisu InfoWorld tři ocenění za technologie roku 2006 (2006 Technology of the Year Award) pro stolní počítač Apple Power Mac G5 Quad a operační systémy Mac OS X Server v10.4 a Mac OS X v10.4 Tiger.

V kategorii systémových architektur byl za pracovní stanici roku vyhlášen desktop Apple Power Mac G5 Quad zejména pro působivé hardwarové specifikace, cenu a operační systém OS X. V kategorii operačních systémů pak společnost Apple zcela ovládla obě hodnocené podkategorie. Operační systém Mac OS X Server v10.4 byl vyhlášen nejlepším serverovým operačním systémem. Tento unixový OS byl oceněn zejména pro svůj výkon a ojediněle robustní sadu standardních vlastností. Operační systém Mac OS X v10.4 Tiger byl vyhlášen nejlepším klientským operačním systémem. Jedná se o bohatě vybavený a uživatelsky přívětivý operační systém pro stolní počítače, který však byl navržen i s ohledem na potřeby profesionálních uživatelů.

Apple Power Mac G5
Model PowerMac G5 Quad je vybaven dvěma dvoujádrovými procesory PowerPC G5 o výkonu 2,5 GHz, z nichž každý má 1MB L2 cache, a díky tomu nabízí špičkový výkon v aplikacích používaných profesionálními kreativci nebo ve vědě. Počítač je dostupný v internetovém obchodu Apple (www.store.apple.cz), v prodejnách Apple a u autorizovaných prodejců za doporučenou prodejní cenu 117.360,- Kč vč. DPH. 
Více informací o Mac OS X Server v10.4 najdete na: http://www.apple.com/pr/products/xserve/xserve.html
Více informací o Mac OS X v10.4 Tiger najdete na: http://www.apple.com/pr/products/macosx/macosx.html

Macworld Conference & Expo
V termínu od 9.-13.ledna 2006 se v San Franciscu v The Moscone Center bude konat každoroční konference a výstava Macworld, která je nejvýznamnější světovou akcí zaměřenou na platformu Mac. Jedině na Macworldu se schází loajální a přitom rozmanitá základna uživatelů počítačů Mac z oblastí kreativních služeb, školství, zábavy, vývoje aplikací, z prostředí podniků i malých a domácích kanceláří. V rámci Macworldu se konají podrobné vzdělávací semináře a zároveň si návštěvníci na výstavní ploše mohou prohlédnout množství nápaditých produktů a řešení. Profesionálům i spotřebitelům nabízí Macworld příležitost seznámit se s nejžhavějšími novinkami a produkty ve světě počítačů Mac.

Zahajovací keynote CEO společnosti Apple Steva Jobse spolu s představením nejžhavějších produktových novinek je na programu v úterý 10.ledna přibližně od 17:00 hodin (CET).

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

Společnost Czech Data Systems značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.

Témata článku: Apple, Apple Mac, OSA, Osu, Quad, Stolní počítače

Určitě si přečtěte

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky

** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

25.  3.  2017 | Stanislav Janů | 54

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

Špičkoví hackeři útočili na prohlížeče. Chrome odolal, ale Edge je tragédie

** Do Vancouveru se sjeli hackeři ** Soutěžili v útocích na prohlížeče ** Chrome odolal, ale Edge to projel na celé čáře

22.  3.  2017 | Jakub Čížek | 79

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

Aktualizační nástroj Microsoftu nabízí přechod na Creators Update. Funguje to! [Aktualizováno: už ne]

** Aktualizace Creators Update pro Windows 10 ještě nebyla oficiálně uvolněna ** Už ale existuje způsob, jak jí ze serverů Microsoftu dostat ** Úspěšně jsme to vyzkoušeli

Včera | Jakub Čížek | 68


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Inteligentní domy