Allied Telesis představuje nový samostatný Gigabit Ethernet přepínač na 3. vrstvě

17. června 2007
Open Sound System je OSS

Chiasso, Švýcarsko, 14. června 2007 – Společnost Allied Telesis, světový poskytovatel bezpečných Ethernet/IP přístupových řešení a přední dodavatel IP Triple Play sítí pro optickou a metalickou infrastrukturu, dnes představila AT-10408XP, nový Gigabit Ethernet přepínač na 3. vrstvě, který agreguje osm 10GbE přepínaných portů. Nový 1RU vysoký přepínač se od ostatních produktů pro trh 10GbE agregace liší právě svými malými rozměry a provedením samostatného zařízení. Většina ostatních prodávaných přepínačů agreguje větší počet 10GbE uplinků v šasi, což znamená, že jsou větší a rovněž dražší. Mezi další vlastnosti, díky nimž AT-10408XP překonává konkurenci, patří použití standardizovaných XFP modulů a umístění všech osmi portů na snadno přístupném čelním panelu.

Nový přepínač Allied Telesis AT-10408XP umožňuje výběr z řady samostatně prodávaných standardizovaných XFP modulů a propojení různých zařízení prostřednictvím optické kabeláže. Díky tomu, že jsou všechny moduly „hot swap“ a na čelním panelu, mohou technici snadno a rychle realizovat všechny upgrady či změny. Společnost Allied Telesis v současné době nabízí následující XFP optická rozhraní: 

  • AT-XPSR short-haul (až 300 m), přes multi-mode optiku
  • AT-XPLR medium-haul (až 10 km), přes single-mode optiku
  • AT-XPER40 long-haul (až 40 km), přes single-mode optiku
  • AT-XPER80 long-haul (až 80 km), přes single-mode optiku

Standardní redundantní napájecí zdroje Allied Telesis se umisťují přímo do zařízení AT-10408XP. Zdroje jsou za běhu měnitelné a nabízeny jsou verze pro střídavé i stejnosměrné napájení. Nové přepínače podporují dva napájecí moduly, takže v případě selhání jednoho ze zdrojů síť běží jako by se nic nestalo. Kromě toho zařízení sleduje vnitřní teplotu a chod ventilace, a zaručuje tak maximální výkon s minimálními výpadky.

Nový AT-10408XP je plně vybavený přepínač na 3. vrstvě, zajišťující směrování na rychlosti média a všechny standardní funkce na 3. vrstvě, včetně RIP (Routing Information Protocol) a OSPF (Open Shortest Path First). Zajišťuje rovněž robustní zabezpečení s IEEE 802.1x autorizací pomocí RADIUS serveru, takže přístup do sítě získají pouze autorizovaní uživatelé. Standardní rozhraní příkazové řádky (CLI) odborníkům usnadní instalaci a konfiguraci.

„Allied Telesis již nějakou dobu nabízí širokou škálu přepínačů na 3. vrstvě s 10 GbE uplinky, ale s novým AT-10408XP přichází zcela nové provedení,” uvádí Melvyn Wray, senior vicepresident pro marketing Allied Telesis v oblasti EMEA. „S trvale rostoucí poptávkou po vyšších přenosových kapacitách na trhu scházel přepínač, který kromě agregace uplinků v jediném zařízení nabídne menší rozměry a nižší cenu a zároveň se s ním bude v terénu snadněji pracovat. AT-10408XP má všechny předpoklady tyto požadavky zcela uspokojit.“

Témata článku: Single, Swap, R.I.P., Radius

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5