Alien Technology® otevřela v Severní Dakotě moderní závod na výrobu UHF RFID tagů

Výrobní závod firmy Alien® ve Fargu nabízí kapacitu pro výrobu až 10 miliard nízko-nákladových a vysoce kvalitních RFID tagů ročně

Společnost Alien Technology Corporation otevřela ve Fargu v Severní Dakotě své nové výrobní centrum o rozloze 4 500 m2, jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených závodů na světě na výrobu UHF RFID tagů. Současná kapacita umožňuje vyrobit až dvě miliardy RFID tagů ročně. V budoucnu, po úplném vybavení závodu, kapacita výroby dosáhne až 10 miliard RFID tagů. Nový závod společnosti Alien Technology ve Fargu představuje milník v historii výroby RFID tagů (Radio Frequency Identification) a schopnosti výrobců RFID čipů vyrábět velké série dostupných a vysoce kvalitních tagů, a umožní firmě Alien udržet si dlouhodobé vedení v oblasti výroby RFID tagů z pohledu poměru ceny a výkonu

“Široká dostupnost levných RFID tagů je základním předpokladem pokračujícího rychlého rozšiřování této skutečně přelomové technologie,” prohlásil Bob Eulau,   “Alien Fargo Manufacturing Center je výsledkem šestiletého výzkumu a vývoje v oblasti výroby RFID a uplatnění našich odborných znalostí, výrazně zvyšuje naši schopnost vyhovět prudce rostoucí poptávce po levných a přitom vysoce kvalitních RFID tazích, a být v popředí dalšího celosvětového rozvoje trhu s RFID.”

O společnosti Barco

Společnost Barco je významným poskytovatelem řešení v oblasti využívání čárových kódů, RFID a bezdrátových technologií v podnikových procesech. Specializuje se na oblast řízení skladů s využitím mobilních terminálů a bezdrátové infrastruktury. Vlajkovým produktem společnosti Barco je systém SmartStock.WMS pro online řízení skladů. Společnost byla založena v roce 1993, základní kapitál je 2 000 000 Kč.

www.barco.cz

O společnosti Alien Technology

Alien Technology je předním výrobcem RFID produktů pro UHF pásmo. Mezi hlavní výrobní činnosti společnosti Alien Technology patří výroba RFID čteček, antén a RFID tagů a poskytování nezbytných služeb včetně poradenství, technické podpory a školení. Patentovaná technologie Fluidic Self Assemby (FSA), která zahrnuje i související výrobní procesy, umožňuje vysoký objem výroby RFID tagů při nízkých nákladech. Produkty společnosti ALIEN Technology slouží především k zajištění bezpečnosti a zvýšení efektivity a produktivity operací v logistice, v rámci dodavatelského řetězce a při lokalizaci a sledování pohybu zboží, majetku a osob. RFID technologie najdou uplatnění v oblasti maloobchodu, rychloobrátkového zboží (FMCG), výroby, obrany, dopravy, logistiky, farmaceutického průmyslu a dalších odvětví. Společnost Alien Technology byla založena v roce 1994 a celosvětově zaměstnává přes 200 lidí. Sídlo společnosti je v Morgan Hill v Kalifornii. Alien Technology je členem EPC Global.

www.alientechnology.com

O technologii RFID

RFID je zkratka pro Radio Frequency Identification (radiofrekvenční identifikace). RFID je bezdotyková automatická identifikace sloužící k přenosu a ukládání dat pomocí elektromagnetických vln. Mezi základní RFID komponenty pro ukládání a přenos informací patří čip (tag), umístěný na plastové podložce a spojený se spirálovou anténou, pomocí které komunikuje se snímačem, EPC kód (Electronic Product Code), jednoznačně identifikující daný tag, respektive výrobek či přepravní balení, snímač s anténou, elektronické zařízení, které přes anténu zprostředkovává komunikaci s tagy a čte uložený EPC kód a softwarové vybavení (middleware), které filtruje a překládá data pro použití v informačním systému. Čtecí zařízení může mít fixní podobu v podobě např. RFID brány nebo mobilní ve formě datového terminálu / snímače. Úlohu standardizační organizace zajišťuje sdružení EPCglobal. Mezi členy EPCglobal dnes patří stovky renomovaných světových firem z řad obchodních firem, výrobců zboží i technologických firem. EPCglobal je v ČR zastoupeno prostřednictvím sdružení GS1 Czech Republic.

Témata článku: RFID, Technology, Radio, Radio 1, Dakota, Fargo, Auto antény, Čtečky čárových kódů, Online Radio

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?