Adobe vydává Creative Suite 3

San Jose, USA, 18. dubna 2007 - Společnost Adobe Systems oznámila okamžitou dostupnost očekávaných verzí sady Adobe® Creative Suite® 3 Design Premium a Standard a verzí Adobe Creative Suite 3 Web Premium a Standard. Toto vydání zcela nového, těsně integrovaného softwaru pro návrh a vývoj sjednocuje ty nejlepší inovace produktů Adobe a dřívějších produktů Macromedia® a poskytuje návrhářům a vývojářům na celém světě široké spektrum tvůrčích možností.

Ode dneška je také možné zakoupit nové verze následujících samostatných tvůrčích aplikací společnosti Adobe: Adobe Photoshop CS3, Adobe Photoshop CS3 Extended, Adobe InDesign CS3, Adobe Illustrator CS3, Adobe Flash CS3 Professional, Adobe Dreamweaver CS3, Adobe Fireworks CS3 a Adobe Contribute CS3. Tyto nové aplikace Adobe CS3 a všechny verze sady Adobe Creative Suite 3 jsou dostupné jako univerzální aplikace pro počítače Macintosh založené na PowerPC i na Intelu a podporují systémy Microsoft Windows XP i Windows Vista. Zákazníci budou moci využít novou úroveň rychlosti a výkonu při nativním spuštění Creative Suite 3 na počítačích Macintosh na Intelu a na nejnovějším hardwaru pro Windows.

Rozšířená rodina produktů Creative Suite 3 zahrnuje také Adobe Creative Suite 3 Production Premium, kompletní integrované postprodukční řešení určené zejména profesionálům, zabývajícím  se tvorbou videa a sadu Adobe Creative Suite 3 Master Collection, která obsahuje všechny aplikace řady Adobe CS3 v jednom balení – je to nejobsáhlejší tvůrčí prostředí, které kdy bylo dodáváno. Očekává se, že tyto dvě verze sady Creative Suite se začnou dodávat ve třetím čtvrtletí 2007.

Adobe Creative Suite 3 Design Premium přináší nepostradatelnou, vysoce efektivní sadu nástrojů pro tisk, web, interaktivní a mobilní design. V tomto softwaru jsou integrované nové verze programů InDesign CS3, Photoshop CS3 Extended, Illustrator CS3, Flash CS3 Professional, Dreamweaver CS3 a Acrobat® 8 Professional pro vytváření publikací, webových stránek a bohatých interaktivních prostředí. Ode dneška je také dostupný software Adobe Creative Suite 3 Design Standard pro návrháře a poskytovatele tiskových služeb, kteří se zaměřují na profesionální design a tiskovou produkci.

Se sadou programů Adobe Creative Suite 3 Design Premium mohou uživatelé experimentovat s kombinacemi barev, ukládat je a snadno je aplikovat s novou funkcí Živé barvy v Illustratoru; rychleji a pružněji zpracovávat obrazy, jako např. vybírat oblastí, kombinovat obrazy a aplikovat filtry ve Photoshopu CS3 Extended; snadněji zvládnout Flash díky novému standardnímu uživatelskému rozhraní Adobe; a znovu využít tištěný obsah na webu pomocí exportu dokumentů InDesignu CS3 jako XHTML a jejich úpravy v Dreamweaveru CS3 s použitím CSS.

Verze Adobe Creative Suite 3 Web Premium je obsáhlá sada, která kombinuje nezbytné nástroje pro web a interaktivní návrh a vývoj. Obsahuje nové verze programů Adobe Dreamweaver CS3, Adobe Flash CS3 Professional, Adobe Fireworks CS3, Adobe Contribute CS3 – spolu s novými verzemi klíčových nástrojů pro grafický design, jako jsou Adobe Photoshop CS3 Extended, Adobe Illustrator CS3 a Adobe Acrobat 8 Professional. Ode dneška je také dostupná verze Adobe Creative Suite 3 Web Standard, která poslouží profesionálním návrhářům a vývojářům zaměřeným na návrh, vývoj a správu webových stránek.

Webové verze Creative Suite 3 plné nových a inovativních funkcí nabízejí uživatelům rychlejší a produktivnější pracovní postupy s použitím více aplikací. Nyní mohou profesionální návrháři pracující pro web poprvé importovat nativní soubory Photoshopu a Illustratoru přímo do programů Flash a Fireworks se zachováním plné věrnosti. Uživatelé mohou také vytvářet prostředí, které bude shodné ve všech prohlížečích, operačních systémech a v řadě mobilních a kapesních přístrojů s novou platformou Spry pro AJAX, předem sestavenou knihovnou ovládacích prvků a efektů kompatibilní se všemi prohlížeči, která urychluje a usnadňuje vytváření bohatých a interaktivních webových projektů. Fireworks CS3 se vyznačuje novými pracovními postupy pro rychlé vytváření prototypů rozvržení bohatých internetových aplikací RIA pro webové stránky a webové aplikace, inteligentní integrací s Photoshopem a Illustratorem a knihovnou běžných a přizpůsobitelných grafických prvků.

Obě verze Creative Suite 3, Design i Web, obsahují software Adobe Device Central CS3, navržený pro zvýšení produktivity profesionálů, kteří vyvíjejí obsah pro mobilní zařízení s nezbytnými nástroji pro návrh, emulaci a testování obsahu na širokém výběru mobilních přístrojů a platforem pro kapesní zařízení. Tyto sady také obsahují aktualizovanou verzi programu Adobe Bridge CS3, který tvoří řídicí centrum pro Adobe Creative Suite, poskytující okamžitý přístup k Version Cue® CS3, Acrobat Connect™ a rozšířené službě Adobe Stock Photos.

Sady Adobe Creative Suite 3 Design Premium a Design Standard, dále Adobe Creative Suite 3 Web Premium a Web Standard budou k dispozici od dubna 2007, a to prostřednictvím autorizovaných distributorů Adobe a v Adobe Store.

Témata článku: Creative, Adobe Illustrator, Photoshop, Premium, Web Design, Adobe Flash, Acrobat, Adobe Acrobat, Indesign, Macintosh, Ajax, Stock

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?