Adobe uvádí nový balík programů Photoshop Elements a Premiere Elements

San Jose, USA, 25. září 2007 – Společnost Adobe Systems oznámila Adobe Photoshop Elements 6 a Adobe Premiere Elements 4, dva významné upgrady na platformě Windows, určené domácím spotřebitelům pro zpracování digitálních fotografii a videa. Úzká integrace a sdílený Organizátor se společnou databází dostupnou z obou aplikací rozšiřuje možnosti uživatelů při jejich práci s fotografiemi a videozáznamy. Programy Photoshop Elements a Premiere Elements, které jsou dostupné samostatně nebo v jednom prodejním balíku, poskytují fotografickým a filmovým nadšencům více tvůrčích způsobů jak uspořádat, upravit, vytvořit a sdílet digitální fotografie a domácí videa.

„Protože videokamery a digitální fotoaparáty jsou již součástí našeho každodenního života a weby sociálních sítí jsou na vzestupu, lidé hledají nástroje, které jim umožní předvést jejich fotografie a videa,“ řekl John Loiacono, vedoucí viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Kombinací programů Photoshop Elements a Premiere Elements nabízí uživatelům nové možnosti, kterými je sdílení fotografických a video projektů snadné a zábavné. Očekáváme, že s takovými možnostmi, jako je export do YouTube, telefonu iPhone a interaktivních galerií založených na Adobe Flash, budou naše nové produkty mezi nejžádanějšími vánočními dárky.“

Software Photoshop Elements pomáhá fanouškům digitální fotografie rychle a jednoduše vytvořit požadované výstupy. Pomocí nové technologie spojování fotografií Photomerge lze zhotovit perfektní skupinové fotografie zkombinováním nejlepších výrazů tváří a postojů z řady snímků. Nový nástroj pro rychlý výběr redukuje dříve časově náročnou operaci vytvoření a nastavení výběru na jedno klepnutí myší. Fotografové na kterémkoliv stupni zkušeností – od začátečníka až po experta – si mohou vybrat jeden ze tří režimů úprav, zaměřených na uživatele s různou úrovní znalostí. Nový režim úprav s průvodcem pomáhá provést uživatele jednotlivými kroky při vylepšování fotografie.

Photoshop Elements 6 zjednodušuje úpravu fotografií pomocí jasných a přehledných obrazovek a s novými záložkami, které poskytují snadný přístup k mnoha možnostem programu. Mezi další novinky patří zlepšený nástroj pro převedení barevných obrazů na elegantní černobílé fotografie s jemnými detaily. Zjednodušený Organizátor urychluje práci a usnadňuje import, označování visačkami i vyhledávání.

Premiere Elements 4 umožňuje vytvářet zábavné filmy za několik málo minut. Nový Organizátor, stejný jako je v programu Photoshop Elements, pomáhá uspořádat videoklipy a statické fotografie pomocí vizuálních visaček pro označení lidí, míst nebo událostí. Fanoušci videa mohou několika klepnutími aplikovat ucelená témata filmů na sekvence scén a tím vytvořit kompletní filmy včetně přechodů, efektů a nabídky DVD. Hudba na pozadí a zvukové efekty pomohou podtrhnout emoce, přidat důraz nebo vytvořit náladu. Nové okno pro míchání zvuku Audio Mixer funguje jako mixážní pult v nahrávacím studiu, s nastavováním hlasitostí různých zvuků pomocí posuvníků. Nové centrum sdílení (Sharing Center) nabízí různé způsoby, jak předvést svá videa. Uživatelé mohou použít více způsobů odeslání a sdílení videa, včetně disku Blu-ray, webu a mobilních přístrojů, jako je telefon Apple iPhone. Videa lze také exportovat ve formátu kompatibilním s přehrávačem Adobe Flash Player na takové weby, jako je YouTube, bez jakéhokoliv speciálního kódování.

Témata článku: Elements, Photoshop, Adobe Premiere, Adobe Premiere Elements, Adobe Flash, Mixer, Mixážní pulty, Adobe Flash Player

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5