reklama

Adobe podporou pro H.264 upevňuje své prvenství ve světě videa na internetu

San Jose, USA, 21. srpna 2007 – Společnost Adobe dnes ohlásila nejnovější aktualizaci softwaru Adobe Flash Player 9 , pojmenovanou Moviestar, která bude obsahovat podporu pro standard videa H.264 – stejný standard, který využívají videopřehrávače s vysokým rozlišením Blu-Ray a HD-DVD.

Aktualizace podporuje také zvuk HE-AAC (High Efficiency AAC), stejně jako hardwarově akcelerované přehrávání videa na celé obrazovce s vylepšenou podporou více jader. Tyto novinky posílí vedoucí pozici Adobe v oblasti internetového videa, protože umožní přenos obrazu ve vysokém rozlišení a kvalitního zvukového obsahu prostřednictvím široce rozšířeného přehrávače Adobe Flash Player. Tím dláždí cestu k další expanzi bohatého multimediálního obsahu ve Flashi na osobních počítačích i spotřebních zařízeních podporujících H.264. Beta verze nejnovější aktualizace přehrávače Adobe Flash Player 9 bude ještě dnes dostupná ke stažení na stránkách Adobe Labs.

Kódování H.264 je již dostupné v aplikacích Adobe Premiere Pro a Adobe After Effects. Přehrávání H.264 je nyní umožněno ve všeobecně rozšířeném přehrávači Adobe Flash Player a bude podporované v prostředí Adobe Integrated Runtime (AIR) a v aplikacích vyvinutých se softwarem Adobe AIR, včetně přehrávače Adobe Media Player. Adobe AIR je aplikační runtime prostředí pro více operačních systémů, které umožní vývojářům využít jejich stávající znalosti k tvorbě bohatých internetových aplikací, které lze provozovat i mimo prostředí webového prohlížeče. Přehrávač Adobe Media Player, využívající architekturu Flash od Adobe oceněnou cenou Emmy, přináší divákům atraktivnější způsob sledování videa. Vydavatelům obsahu nabízí nové možnosti distribuce, sledování a budování obchodních příležitostí, spojených s jejich multimediálními zdroji.

„Společnost Adobe se zaměřuje na poskytování kompletních řešení od vytváření až po přehrávání, která umožní tvůrcům i vývojářům vytvářet videonahrávky a bohatý multimediální obsah a ty pak využívat pro mnoho nejrůznějších distribučních a přehrávacích prostředí,“ řekl John Loiacono, viceprezident pro kreativní řešení u Adobe. „Zahrnutí kodeku H.264, který představuje již široce zavedený standard, do přehrávače Adobe Flash Player, prostředí Adobe AIR, řady produktů Creative Suite® a připravovaného přehrávače Adobe Media Player urychlí pracovní postupy našich zákazníků a umožní vytvářet a opakovaně využívat vysoce kvalitní webové video bez dalších nákladů na vývoj.“

Obsah pro Adobe Flash Player je možné přehrávat na více než 98 procentech osobních počítačů připojených na internet a také na celé řadě různých zařízení. V současnosti lze s využitím Adobe Flash Playeru sledovat živě vysílané i on demand televizní kanály. Tato technologie také posiluje možnosti tzv. komunitních sítí, jako jsou YouTube a MySpace. Vzhledem k tomu, jak Adobe rozšiřuje využití Flashe i mimo webový prohlížeč, bude možné sdílet obsah na různých zařízeních a lidé získají skvělé zážitky z videa ve svých oblíbených přehrávačích videa, včetně připravovaného přehrávače Adobe Media Player. Spotřebitelé také mohou streamovat uživatelsky generovaný obsah, například domácí videa, z programu Adobe Premiere Elements s použitím přehrávače Adobe Flash Player a přehrávat filmy na kapesních a přenosných zařízeních.

„Společnost MTV Networks se vždy usilovala o zpřístupnění populární hudby a zábavních programů pro všechny tak, aby naši diváci měli možnost sledovat své oblíbené pořady z kanálů jako CMT, COMEDY CENTRAL, Logo, MTV, Nickelodeon, Spike nebo VH1,“ říká Nick Rockwell, senior vicepresident a CTO u MTV Networks. „Flash je důležitou součástí naší strategie a podpora H.264 v přehrávači Adobe Flash Player, Adobe AIR a připravovaném Adobe Media Player zajistí, že nadále budeme přinášet vysoce kvalitní obsah pro naše diváky.“

S podporou pro H.264 a HE-AAC mohou vydavatelé obsahu snížit své náklady na kódování a přípravu dat pro distribuci v přehrávači Adobe Flash Player, protože tyto standardy jsou již začleněné do jejich stávajících pracovních postupů vytváření videa. Navíc společnost Adobe spolupracuje s celou komunitou partnerů v oblasti kódování videa na rozšíření bohatých multimediálních možností prostředí Flash, které již podporují tyto standardy.

Veřejná beta verze softwaru Adobe Flash Player 9 s názvem Moviestar, obsahující funkčnost pro H.264 a HE-AAC, bude ještě dnes dostupná k bezplatnému stažení ze stránek Adobe Labs. Očekává se, že finální verze bude dostupná na podzim ve formě aktualizace. Software Adobe Flash Media Server a Adobe Flash Media Encoder, podporující tyto nové kodeky, se bude předvádět v průběhu mezinárodní výstavy a konference IBC 2007 ve výstavním a kongresovém centru RAI v Amsterdamu od 7. do 11. září (stánek 7.721) a znovu na konferenci Adobe MAX v Chicagu, která začíná 30. září.

Témata článku: Adobe Flash, Adobe Flash Player, Player, Media Player, Adobe Air, Air, Adobe Premiere, Adobe Premiere Elements, Comedy Central, Adobe After Effects, Nick, Elements

Nejnovější komentáře

Přidat příspěvek
reklama
reklama