reklama

Adobe Digital Editions 1.0 je již k dispozici

San Jose, USA, 19. června 2007 – Společnost Adobe dnes oznámila vydání produktu Adobe Digital Editions 1.0, zcela nové aplikace pro nákup, správu a čtení e-knih, digitálních novin a časopisů a dalších digitálních publikací. Adobe Digital Editions, dostupný k bezplatnému stažení pro systémy Microsoft Windows a Macintosh, vylepšuje zážitky ze čtení digitálních publikací a nabízí nové tvůrčí možnosti pro vydavatele.

Přední vydavatelé, například Random House, Hachette Book Group a Harlequin se připravují na podporu Adobe Digital Editions. S použitím nové funkce exportu vestavěné v programu Adobe InDesign CS3 mohou vydavatelé snadno vytvářet obsah připravený pro novou aplikaci Digital Editions, což podstatně sníží náklady a dobu převodu. Protože jsou také plánované verze pro mobilní platformy a čtecí zařízení, společnost Sony Corporation se zavázala, že začlení technologii Digital Editions do své řady produktů Sony Reader.

„Software Adobe Digital Editions od základů změní způsob, jakým vydavatelé šíří e-knihy a další digitální obsah a jak ho zákazníci využívají,“ řekl Rob Tarkoff, vedoucí viceprezident vývoje pro podnikovou sféru u Adobe. „Kombinace softwaru Digital Editions, InDesign CS3 a nové generace hardwaru od novátorských firem jako je například Sony ukazuje, že digitální publikování je v popředí zájmů majitelů obsahu a miliónů čtenářů, kteří se těší na inovace ve vydávání jejich oblíbených děl.“

„Spolupráce s Adobe nám umožní rozšířit naši nabídku na širší publikum a nové trhy. Jednotlivým spotřebitelům, podnikům a dalším zákazníkům to dovolí využít přenositelnost a snadnost používání našich produktů Reader se širším spektrem obsahu,“ řekl Ron Hawkins, viceprezident pro marketing přenosných čtecích systémů u společnosti Sony Electronics.

Software Digital Editions, s nativní podporou pro formát Adobe PDF a publikace založené na XML, již nyní bezproblémově pracuje s více než 150 000 komerčně vydanými tituly. Aplikace automaticky přeformátuje obsah tak, aby se přizpůsobil různým velikostem obrazovky, a podpora pro Adobe Flash slibuje vylepšit digitální publikace začleněním bohatého audio a video obsahu.

Veřejná beta verze softwaru Digital Editions zaznamenala více než 300 000 stažení za méně než šest měsíců a zpětná odezva od uživatelů ovlivnila jeho sadu funkcí. Program Digital Editions nyní umožňuje uživatelům označovat obsah pomocí záložek, zvýraznění a textových poznámek. Zobrazení knihovny nabízí lepší organizaci s více poličkami na knihy. Elegantní nové uživatelské rozhraní vylepšuje zvětšování zobrazení a celkový zážitek ze čtení, zatímco podpora pro nový standard OPS (Open Publication Structure) organizace IDPF pro e-knihy založené na XHTML s možností přeformátování zaručuje bezproblémové prohlížení.

Velikost stahovaných souborů pro Adobe Digital Editions 1.0 je menší než 3 MB a pro umožnění rychlé instalace při stahování obsahu se využívá technologie přehrávače Adobe Flash Player. Integrace s programy Adobe Acrobat® 8 a Adobe Reader® 8 umožňuje uživatelům automaticky instalovat a spouštět software Digital Editions přímo v prostředí těchto standardních softwarových produktů.

Software Digital Editions spolupracuje s technologií Adobe Digital Editions Protection Technology (ADEPT), což je nová hostovaná služba pro ochranu obsahu umožňující ochranu práv vydavatelů se zachováním mimořádně snadného ovládání pro spotřebitele. Technologie ADEPT podporuje osvědčenou technologii Adobe Content Server (ACS) a umožňuje ochranu PDF i e knih OPS XML zaměřených na přeformátování obsahu. Obchodní modely prodeje a půjčování zahrnují půjčování z knihovny, předplatné i modely podporované reklamami.

Software Adobe Digital Editions pro systémy Microsoft Windows a Macintosh je ihned dostupný k bezplatnému stažení. Očekává se, že verze Adobe Digital Editions pro platformy Linux a lokalizované verze ve francouzštině, němčině, japonštině, korejštině a čínštině budou dostupné ve druhé polovině roku 2007.

Témata článku: Adobe Reader, Indesign, Macintosh, Hachette, PDF Reader, Adobe Flash, Ron software, House, Random, Adobe Flash Player, Audio knihy

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama