Acer se připojuje ke sdružení Electronics Industry Citizenship Coalition

4. července 2008
GeForce 9800 GT na fotografii

Firma Acer oznámila, že byla schválena její žádost o členství ve sdružení Electronic Industry Citizenship Coalition (EICC), která dokazuje, jaký význam přikládá strukturované podpoře společnosti a politice zaměstnanosti.

Ve své žádosti o členství zaslané sdružení EICC uvedl Jim Wong, Senior Corporate vicepresident a president IT Products Global Operation společnosti Acer, že “jako významný celosvětový dodavatel v oblasti IT se Acer řídí zásadami firemní společenské odpovědnosti. Jsme přesvědčeni, že budete souhlasit, že podpora firemní společenské odpovědnosti ze strany firmy Acer je v souladu s vizí a cíli EICC.”

Představení vize a poslání EICC

Vize: Uplatňováním vysokých standardů můžeme vytvořit lepší sociální, ekonomické a ekologické podmínky pro všechny, kdo jsou zapojeni do řetězců dodavatelů elektroniky a ICT. K tomu patří rovněž vyšší efektivita a produktivita zaměřená na prospěch zákazníků a dodavatelů, lepší podmínky pro pracující, ekonomický rozvoj a čistší životní prostředí v obcích.

Poslání: Prosadit tyto cíle prostřednictvím jednotného přístupu k uplatňování pravidel chování EICC. Tento přístup odstraní souběžné provádění stejných činností, zaměří úsilí na pozitivní společenské a ekologické změny, posílí schopnosti dodavatelského řetězce v oblasti sociální odpovědnosti a zavede proces pro zajištění zpětné odezvy účastníků.

Acer se zavazuje, že bude postupně přizpůsobovat vlastní činnosti pravidlům EICC a bude rovněž vyžadovat, aby tak učinili i dodavatelé první úrovně. Podle možností bude společnost Acer usilovat o praktické využívání přístupu a nástrojů EICC v souladu se společnými cíli tohoto odvětví.

Společnost Acer je tedy plně odhodlána aktivně spolupracovat s ostatními členy EICC a svými dodavateli na uplatnění vize a poslání sdružení EICC. Acer hodlá pravidelně informovat o pokroku, který učiní při zavádění programu EICC a vytváření lepších sociálních, ekonomických a ekologických podmínek pro zákazníky, dodavatele, zaměstnance a všechny své investory.

Pravidla EICC uvádějí přehled nejlepších postupů, které přijali a zavedli někteří z předních světových výrobců značkové elektroniky a jejich dodavatelé. Cílem je zlepšit podmínky v řetězci dodavatelů elektroniky. Pravidla chování jsou výsledkem spolupráce mnoha účastníků tohoto procesu a jsou rovněž založena na mezinárodně uznávaných normách. Navštivte internetové stránky na adrese www.eicc.info.

 

Témata článku: Praktická elektronika, Praktická elektronika 2016

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?