Acer rozšiřuje nabídku displejů s bílými LED diodami, které spojují nejnovější technologie a vysokou užitnou hodnotou

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Acer rozšiřuje nabídku displejů s bílými LED diodami, které spojují nejnovější technologie a vysokou užitnou hodnotou

Společnost Acer rozšířila nabídku ekologicky šetrných displejů s podsvícením bílými LED diodami v řadách spotřebitelských i profesionálních monitorů se záměrem nabídnout kvalitní zobrazení a uspokojit nároky uživatelů.

LCD displeje Value a Business (V193WL, V243HL, B243HL), displeje řady S (S243HL) a řadyP5 (P195HQL, P225HQLand) nyní využívají technologii bílých LED diod, která nejen lépe splňuje nároky společnosti Acer na “zelenější” výrobky s nižším dopadem na životní prostředí, ale i požadavky uživatelů a nabízí jim vynikající funkce.

Displeje s technologií bílých LED diod jsou šetrné k životnímu prostředí i proto, že neobsahují nebezpečné látky, jako např. rtuť či halogenové plyny. Ve srovnání s běžnými CCFL displeji mají monitory s bílými LED diodami (WLED) nižší spotřebu energie až o 68%. Nižší spotřeba přináší nejen velké úspory, ale současně šetří přírodní zdroje.

Provedení s LED lampami nabízí více předností, jako např. vyšší účinnost, delší životnost, nižší spotřebu, vyšší odolnost mj. proti vnějším nárazům a menší rozměry. Technologie s bílými LED diodami umožnila rovněž vyrobit monitor S243HL, který je se svou tloušťkou necelých 15 mm nejtenčí v kategorii 24" monitorů (61 mm) na trhu.

Společnost Acer si dobře uvědomuje, jaké dopady mohou mít její výrobky na životní prostředí, a proto navrhuje takové přístroje, které po celou dobu své životnosti ovlivňují jen v minimální míře klima a životní prostředí. Z toho důvodu je společnost Acer odhodlána vyrábět ekologicky šetrné monitory s podsvícením bílými LED diodami, které splňují specifikace EPAT, RoHS a ENERGY STAR 5.0.

Témata článku: LED Monitor, Rohs, Energy

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5