Acer představil notebook řady TravelMate P243

Nový notebook Acer TravelMate P243 byl vyvinut pro potřeby segmentů malých a středně velkých podniků a malých i domácích kanceláří. Splňuje jejich nároky na výkon při multitaskingu, efektivitu i spolehlivost a současně spojuje jedinečnou výbavu s příjemným a praktickým designem. Společnost Acer pečlivě navrhla veškeré detaily, aby mohla uživatelům nabídnout optimální počítač pro domácí využití i na cesty.

Notebook nové řady TravelMate P243 využívá přednosti třetí generace řady procesorů Intel® Core, která zaručuje inteligentní výkon a přizpůsobení nárokům uživatele. Umožňuje mnohem rychleji zpracovávat náročné úlohy a výrazně zvýšit produktivitu při současné úspoře energie. Tyto procesory jsou navrženy pro snadnější vytváření multimédií i pro zábavu.

Při kancelářských pracích se ve stále větší míře využívá grafika a multimédia. Z toho důvodu společnost Acer vyvinula nové modely notebooků TravelMate, které se vyznačují vynikajícím grafickým výkonem, ostřejším a dokonale realistickým obrazem i bohatšími barvami a dále přehrávají video i zvuk ve vysokém rozlišení. V závislosti na modelu mohou být tyto notebooky dodávány s grafickou kartou NVIDIA® GeForce GT 630M, která nabízí nejlepší grafické funkce i dokonale vyvážený výkon na vyžádání a současně podporuje vynikající technologii Microsoft® DirectX® 11 zaměřenou na dosažení nejvyšší produktivity a zlepšení výkonu při multitaskingu.

Klepněte pro větší obrázek

Ochrana majetku uživatele představuje jeden z hlavních cílů společnosti Acer při vývoji nového notebooku pro profesionální použití. Z toho důvodu je notebook TravelMate P243 vybaven spolehlivými bezpečnostními řešeními. Sada nástrojů Acer ProShield Security, která zajišťuje ochranu a snadnou ovladatelnost, je součástí jednotného uživatelského rozhraní.

Sada Acer ProShield vyžaduje autentizaci před zavedením operačního systému (PBA) a zaručuje ochranu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Umožňuje vytvořit vlastní “Osobní bezpečný disk” (PSD), na němž mohou být uloženy a šifrovány veškeré kritické soubory, které jsou tak chráněny proti neoprávněnému použití i v případě odcizení nebo ztráty notebooku. Nepotřebné soubory nebo složky trvale odstraní utilita File Shredder, a tedy je už nelze obnovit. V neposlední řadě je notebook vybaven automatickým řešením, které umožňuje vzdálenou správu prostředků IT i na cestách.

Další stupeň ochrany představuje Acer Backup/eRecovery Manager pro zálohování cenných údajů a mediálních knihoven, který tak chrání vaši investici. Program Acer eRecovery Manager dokáže v případě potřeby obnovit obsah pevného disku. Wake-on-LAN umožňuje počítač zapnout zprávou poslanou prostřednictvím sítě, a tedy nabízí možnosti vzdálené správy.

TravelMate P243 je dále dodáván s řešením Acer Office Manager (AOM), které umožňuje uživatelům ze segmentu malých a středně velkých podniků zavést politiku v oblasti ochrany dat, monitorovat prostředky IT a plánovat údržbu v jediné snadno ovladatelné sadě.

Všechny notebooky Acer, určené k profesionálnímu použití, prošly mnoha testy spolehlivosti. Splňují nejpřísnější kriteria tohoto odvětví a dosahují nejvyšší spolehlivosti. Navíc odpovídají požadavkům Energy Star® 5.0 a EPEAT® Gold, a tedy zaručují úsporu energie a delší životnost baterie.

Témata článku: Notebooky, Multitasking, Notebooky malé, Wake, Kancelářské potřeby

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5