Acer Aspire T135: Jednoduchý a spolehlivý osobní počítač do domácnosti

PRAHA, 10. února 2006. Společnost Acer, třetí největší dodavatel osobních počítačů v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a v Africe (zdroj: údaje společnosti Gartner za 4. čtvrtletí 2005), v nedávné době posílila svou nabídku v segmentu spotřebních osobních počítačů rozšířením řady Aspire o model Acer Aspire T135. Tento počítač je určen pro sektor školství, kde jsou zapotřebí spolehlivé osobní počítače s nezbytnými technologiemi pro zajištění nejvyšší produktivity za nízkou pořizovací cenu, jakož i pro uživatele, kteří potřebují solidní výkon, soubor funkcí se snadným ovládáním a snadnou rozšiřitelnost.
Acer Aspire T135: Jednoduchý a spolehlivý osobní počítač do domácnosti

Všechny osobní počítače Acer Aspire T135 jsou osazeny procesory AMD Sempron™, které mají dostatečný výkon pro provádění domácích i kancelářských aplikací, čipsetem VIA K8M800 a integrovanou grafickou kartou VGA pro dosažení optimálního výkonu i pro multimédia. Technologie, které nabízí Acer Aspire T135, zbavují uživatele starostí o současné i budoucí schopnosti počítače.

Paměť nového Acer Aspire T135 s kapacitou až 2 GB (s podporou DDR 266/333/400 MHz SDRAM) umožňuje provádět současně několik aplikací s vysokými nároky na procesor, což ocení uživatelé při práci i hraní náročnějších her, přičemž nabízené vysokokapacitní pevné disky S-ATA s min. Velikostí 80 GB mají dostatek místa pro uložení důležitých dat. Volitelná optická mechanika DVD-RW Dual, kombinovaná mechanika DVD/CD-RW či DVD-ROM je vhodná pro sledování filmů, vypalování DVD disků a stahování fotografií a souborů.

Integrovaná zvuková karta kompatibilní s MS Sound spolu se dvěma stereofonními reproduktory Acer (u vybraných modelů) nabízí vynikající kvalitu zvuku. Audiokonektory pro sluchátka, mikrofon a konektor line-in umístěné vpředu i vzadu usnadňují připojení externích audio periferií. Osm portů USB 2.0 (dva vpředu, dva na základní desce a čtyři vzadu) umožňuje připojit nejrůznější externí periferní zařízení. Port Ethernet (RJ-45) zprostředkuje rychlý přístup k internetu prostřednictvím sítě LAN. Paralelní a sériové porty jsou určeny pro připojení starších periferních zařízení.

Standardní USB čtečka typu „9 v 1“ a osm portů USB 2.0 umožňují používat počítač Aspire T135 jako komplexní domácí digitální hub. Aspire T135 je nápadný osobní počítač, který představuje vhodný doplněk domácího i kancelářského interiéru. Osobní počítač Aspire T135, který se vyznačuje provedením, které odráží princip "inovativní jednoduchosti." Hladké linie a módní křivky spolu s černostříbrným provedením počítače Aspire T135 dodají styl každému obytnému pokoji.

Integrovaná technologie Acer Empowering nabízí uživatelům rychlý přístup k často používaným funkcím a nastavením, a umožňuje tak snadno dosáhnout vyšší produktivity a zvyšuje uživatelské pohodlí.

Všechny osobní počítače Acer Aspire T135 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem  Microsoft® Windows® XP Home a standardní sadou softwaru: Norton Antivirus®, Adobe® Acrobat® Reader®, CyberLink PowerDVD a NTI CD Maker™, který umožňuje vypálit disk v optické mechanice jediným kliknutím.

Na počítače Acer Aspire T135 je poskytována jednoletá záruka typu mail-in.


Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Témata článku: Microsoft, Windows, Acer Aspire, Aspire, Cyberlink, USB Hub, Elektronická sluchátka

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky