ABRA Software spouští výukové kurzy na internetu

Systém e-learningových kurzů věnovaných výuce práce s informačním systémem spouští od tohoto týdne na svých internetových stránkách společnost ABRA Software. Je určen jak potenciálním zájemcům, tak i novým uživatelům ekonomického softwaru, kteří se chtějí s informačním systémem ABRA seznámit dříve, než absolvují hromadné školení.

První elektronický kurz obsahuje základy práce se systémem, na ten postupně navážou další, které se budou věnovat podrobnějším tématům - fakturace a pokladna, sklad a odbyt, účetnictví a banka, majetek, mzdy a další. Tyto kurzy jsou víceméně shodné s hromadnými semináři, které firma pravidelně pro uživatele pořádá.

"Rádi bychom odlehčili tlaku na hromadně vypisovaná školení, proto myšlenka e-learningu vznikla," vysvětluje Kamil Bureš z ABRA Software. "S každým internetovým kurzem tématicky souvisí i test, který hodnotí stav vědomostí uživatele a může sloužit i jako ukazatel znalostí pracovníka pro zaměstnavatele." Kurzy jsou po bezplatné registraci přístupné komukoliv, takže jej mohou využít i například studenti středních a vysokých škol pro potřeby seminárních či diplomových prací.

"E-learning zcela jistě nemá nahradit nápovědu v programu ABRA," upozorňuje Kamil Bureš. "Ta je v našich systémech podrobně zpracovaná, ale noví uživatelé mnohdy nedokáží odlišit podstatné informace od těch rozšiřujících - proto jsme se rozhodli ve webových kurzech jít cestou názornosti. Účastník si může kdykoliv stopnout a vrátit video, případně jej přehrávat znovu. Samotný kurz je v podstatě komentovanou prací s ABROU."

Témata článku: Video, Software

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5