ABRA je hlavním partnerem Podnikatele roku

Výrobce ekonomického software ABRA, společnost Aktis, a.s., je již čtvrtým rokem hlavním partnerem ocenění Podnikatel roku 2005. Tuto prestižní mezinárodní soutěž pořádá každoročně poradenská společnost Ernst & Young a oceňuje v ní úspěchy českých podnikatelů.

„Ocenění Podnikatel roku podporujeme již čtyři roky, protože si myslíme, že právě střední a malé firmy vytvářejí dynamiku podnikání a jsou budoucností tohoto státu“, říká o partnerství společnosti Aktis a soutěže její ředitel a předseda představenstva Jaroslav Řasa.

Jméno vítěze soutěže Podnikatel roku 2005 bude vyhlášeno 22. února 2006 na slavnostním finálovém galavečeru. Podmínky soutěže povolují účast podnikatelům aktivně působícím ve vedení firem, které existují minimálně dva roky. Navrhovaní kandidáti zároveň musí být alespoň 10% vlastníky společnosti.

O nejlepším českém podnikateli roku 2005 rozhodla nezávislá porota složená ze zástupců podnikatelské a akademické sféry z České republiky i ze zahraničí na svém zasedání 2. února. Předsedou poroty je Miroslav Řihák, generální ředitel ANECT a.s., držitel titulu Podnikatel roku 2004.

Porota se řídí mezinárodními pravidly, která zaručují mezinárodní srovnatelnost výsledků. Mezi hlavní kriteria patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen je rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a také jeho mimopodnikatelské aktivity, které s činností firmy přímo nesouvisí.

Podle pořadatelů je průměrným přihlášeným podnikatelem muž ve věku 44 let a jeho firma sídlí v Praze. Průměrný obrat jeho firmy je 207 miliónů Kč a zaměstnává 102 zaměstnanců. Pouze 12 procent přihlášených představují ženy a regionem s největším počtem přihlášených po Praze je Moravskoslezský kraj.

Informace o společnosti Aktis, a.s.
Společnost Aktis a.s. je jeden z největších producentů účetního a ekonomického software (ERP – Enterprise Resource Planning) na českém trhu. Podle nezávislého marketingového průzkumu je ABRA nejznámějším ekonomickým systémem v ČR pro velké firmy. Systém ABRA G4 pro velké firmy je doplněn systémem ABRA G3 pro firmy střední velikosti a pro malé firmy je určena ABRA G2. Kvalitu produkce podtrhuje osmiletá, průběžně ověřovaná certifikace podle ISO 9001. Mezi zákazníky patří přes 17 000 firem z České, Slovenské a Polské republiky.

Témata článku: Software, Resource

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?