7 nejlepších nástrojů pro správu úkolů

Úkoly se při práci či studiu velmi rychle množí a je dobré v nich udržovat pořádek. Je lepší tak činit za pomoci desktopového programu, webové aplikace, nebo jejich kombinací?
Kapitoly článku

Na úkoly, poznámky či připomínky lze používat dlouhou řadu různých programů s odlišným přístupem i schopnostmi, na desktopu, na mobilních zařízeních či na webu. Abychom vyfiltrovali ty nejzajímavější a nejlepší nástroje pro správu úkolů, zeptali jsme se na diskuzním fóru Živě.cz našich čtenářů, co by ostatním doporučili. A k tomu přidali i vlastní zkušenosti.

Velice populární přitom byly kombinace více produktů, které spolu dokážou navzájem spolupracovat, nebo jsou dokonce od stejného autora a tvoří spárované systémy pro synchronizaci dat mezi počítačem, mobilním zařízením a webovou aplikací. Pojďme si nyní představit nejčastěji zmiňované a doporučované způsoby práce s úkoly.

Google tasks

Na fóru velice populární řešení, které je sice v základu spjaté s účtem na Googlu, tudíž online, ale vzhledem ke své otevřenosti, populárnosti a dostupnosti umí spolupracovat s řadou různých softwarových kalendářů, aplikací pro smartphony a tablety a dalšími. Předně je úkolníček Googlu propojen s googlím kalendářem, který lze synchronizovat dále.

google-task.jpg

V Google tasks můžete vytvářet více různých seznamů úkolů, tisknout je, nebo k nim přistupovat z mobilu. Populárním partnerem pro práci s Google tasks je třeba aplikace Tasks, či Google Tasks Organizer, kterou doporučil čtenář s přezdívkou Žulda, nebo Any.DO (od kazeasch)pro Android, případně GoTasks pro iPhone na doporučení MobileManiC.

Google tasks lze pochopitelně také využít spolu s jinými nástroji, které naleznete v dalších kapitolách.

Přejděte na Google tasks

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,