» Poradna » Počítačové sítě

Zyxel - NAS326

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, po aktualizaci NAS326 není vidět na síti v počítači. Někdy se objeví, ale nejde se připojit. Chyba není v počítači, dělá to na více zařízení. Několikrát proveden tvrdý restart, ale bez úspěchu. Rozsvěcejí se všechny kontrolky, pak zhasnou a tak se to střídá. Je slyšet, jak pracuje, ale nic se neděje. Kde by mohl být problém? Děkuji

Odpovědi na otázku

Dostanes se aspon do webove administrace? Zkousel jsi propojit PC-NAS na primo sitovim kabelem? Zkousel jsi se pripojit primo na IP toho NASu (napr \\10.0.0.45 v mem pripade)

Ani se nepřihlásím jako admin. Kabel jsem zatím nezkoušela. Jak se mam připojit na IP a kde zjistím IP NAS? Mam win10, vůbec se v nic nevyznám

Doporucuji mrknout do manualu a postupovat jako u prvotni instalace. Po pripojeni NASu k PC naprimo je potreba na PC nastavit IP v manualu je uvedeno jake IP je treba nastavit a kde.

Tak jsem připojila přes kabel NAS k počítači, pořád píše, že se nemuže spojit. Vůbec se nedostanu do nastavení.

V tomto pripade by bylo asi dobre prizvat k tomu nekoho kdo je v IT zbehlejsi aby diaknostikoval problem. Takhle od boku me napada vadny HDD, poskozeny NAS, chybne nainstalovana aktualizace nicmene bouzel takto na dalku nedokazu podrobneji poradit. Jinak pokud byste daval NAS na reklamaci s nejvetsi pravdepodobnosti by vam vymenili disk pripadne obnovili tovarni nastaveni coz by melo rovnez za nasledek ztratu dat.

ten krám musíte restartovat ze zadu špendlíkem pak se kněmu spojite už jméno je admin a heslo 1234 pak vás to vyzve k nastavení vašeho hesla reset se provádí že to podržíte špendlíkem nebo jehlo nebo něcím tenkým ze zadu asi 30 sekund občas i když to běží to někdy tuhne

Povedal by som, ze upgrade FW neprebehol korektne.Skusil by som factory reset toho Zyxela, pokial sa vobec podari(postupo sa da najst v navode/google).A ako popisuje kolega, postupovat ako pri prvotnej instalacii, nech je akakolvek(zasa navod).Alebo teda naozaj zavolat niekoho, kto tomu aspon trosku viac rozumie.

Není někdo z Břeclavi či o kolí? Dovezu, zaplatím, chci data dostat ven, mám tam fotky pravě teď narozené dcerky. Prosím..

Připoj NAS do routeru a do příkazového řádku windows napiš ipconfig a zmáčkni enter. To vypíše několik řádků textu. Jeden z těch řádků by měl vypadat takto: IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.xxx(místo xxx bude číslo) Je to ip tvého NAS. Když ji zkopíruješ do prohlížeče tak by se měla ukázat administrace. Pokut tento řádek nenajdete nebo se ani přes tu ip do administrace nedostanete tak je nejspíš neco hodně špatně. Mě se u Zyxelu občas stávalo že po aktualizaci firmwaru se mi ip změnila, možná je to tím.

Co to je za ptakovinu? ipconfig vypise IP PC ne IP nNASu. Placas blbosti a mystifikujes cloveka co pise ze tomu ani za mak nerozumi a chce pomoct. Takze jedina rada je pozvat nekoho kdo to umi, nebo to odnest do servisu s tim aby vytahli foto, a zprovoznili. Ona IP NASu se zjistuje na routeru ne na PC s Win. Navic spise 10.0.0. top ma jen O2 ostatni maji napr 192.168.x.... nebo uplne jine.

Pozor pokud tam jsou data o ktera by clovek nechtel prijit v zadnem pripade neprovadet tovarni nastaveni to smaze obsah na disku a obnova dat bude pomerne naklada a bude potreba vyuzit sluzeb specializovane firmy.Pokud neni disk poskozen nemel by byt problem fotky z nej dostat ven pokud jeste nedslo k obnove tovarniho nastaveni ale jak jsem rikal bude to chtit nekoho IT zkuseneho bude potreba disk vyndat z NASu a pripojit k PC s linuxem nedavno jsem to sam provadel pro znameho na Zyxelu NSA 310.

A to je podle me taky blbost. Tovarni nastaveni nesmaze data, ale jen nastaveni NASu. Pokud to nebylo kryptovane a navazane na neco, data by mela zustat.

Bouzel tydle Zyxely jsou tak blbe navrzeny ze pri obnove tovarniho nastaveni dropnout RAD/JBOD pole a vytvori nove takze tim prakticky prijde o data. Obnova je mozna ale vytahovat data z rozpadleho RAID pole je celkem nakladna zalezitost.

Před jakýmkoli laborováním s NASovým polem je nutné z něj vyndat oba (všechny) disky, aby nedošlo k případnému poškození dat.Pokud došlo k poškození nebo špatnému nahrání firmware, běžně se tak stává, pokud někdo updatuje firmware přes wifi, a není na NSA nějaká hw závada, lze firmware obnovit nahráním z TFTP serveru.

Nezálohované dokumenty prakticky už neexistují.Každý se s tím setkal. I někteří ajťáci na začátku kariéry.Ber to z lepší stránky:Tvoje trpká zkušenost Tě (konečně!) naučí zálohovat.

Už máš ten NAS326 déle? Poslední aktualizace je z března. Když jsem si jej kupoval, tak už měl poslední aktualizaci. Měl jsem problém s prvotním připojením. NAS pořád chtěl dávat IP adresu 192.168.3.5, kdežto já mám za modemem (routerem) 10.0.0.x. Nakonec pomohl reset NAS.

Tak teď jsem si všiml, že už je nový firmaware z 23.6.2016 a to jsem to kontroloval minulý týden.